_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

LFČ 2013

Birkas:, Atskats No comments
featured image

UD trešais Latvijas frisbija čempionu tituls un sudrabs:

27.-28. jūlijā Salaspilī notika Latvijas Frisbija čempionāts vīriešu un sieviešu komandu grupās. Pie trešā čempionu titula pēc gada pārtraukuma tika Ultimate Decision vīriešu komanda, iegūstot tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules klubu frisbija čempionātā, kas notiks 2.-9.08.2014. Lecco, Itālijā. UD sieviešu komandai arī šogad sudraba godalgas. Mind Power Victory vienībai debijas sezonā 5. vieta. Spēles gara balvas tika piešķirtas abām Salaspils vienībām. Turpinājumā sīkāks ieskats katras komandas gaitās ar komandu pārstāvju komentāriem.

 

Vīriešu

Ultimate Decision

Apļa spēlēs 11:2 pret U20 vīriešu izlasi, 11:0 pret Mind Power Victory, 11:7 pret Outlawz, 11:7 pret Salaspils WT, pusfinālā 15:1 pret U20 vīriešu izlasi, finālā 15:10 pret Outlawz.

Kopvērtējumā 1. vieta.

Spēles gars 10,83 – 3. rādītājs.

Komandas pārstāvja Daiņa Jakovela komentārs:

"Mērķis komandai bija viens – uzvarēt čempionātā un iegūt ceļazīmi uz Pasaules klubu čempionātu. Atšķirībā no iepriekšējiem čempionu tituliem šis nāca vispārliecinošāk, bez liekiem pārdzīvojumiem un intrigām.
Apļa spēlēs pārliecinošas uzvaras pār U20 un MPV. Sīvas spēles pret Outlawz un Salaspils WT ar līdzīgu cīņu pirmajā daļā, tomēr abos gadījumos otrajā spēles daļā izdevās lauzt spēles gaitu. Ogrēniešiem liktenīgs bija 6. punkts (6:4 par labu Outlawz), pēc kura sekoja 5 bezatbildes punkti no UD puses (9:6), bet salaspiliešiem tas bija 7. punkts (7:6 par labu Salaspils WT), kam arī sekoja 5 bezatbildes punkti (11:7). Uzvaras apļa spēlēs pavēra ceļu uz salīdzinoši vieglāku pusfinālu, kā arī iespēju pavērot, kā otrā pusfinālā viens otru nokausē Salaspils WT un Outlawz, kas šogad startēja ar ļoti īsu soliņu.
Pusfinālā sekoja pārliecinoša uzvara pār U20, bet otrā cīņā Outlawz sarūpēja pārsteigumu, uzveicot pērnā gada čempionus Salaspils WT (15:12).
Fināla sākumā Outlawz spēja pārņemt izniciatīvu, turēt minimālu pārsvaru gandrīz visu pirmo puslaiku. Tikai tā izskaņā sanāca lauzt spēles gaitu un izvirzīties vadībā (7:6, 8:6). Interesanti, ka arī šoreiz lielākais klupiens Outlawz bija pie 6. punkta (6:5 par labu Outlawz), kad UD spēja gūt 4 bezatbildes punktus, panākot 9:6. Turpinājumā UD spēlēja pārliecinošāk, palielinot pārsvaru, izcīnot savu trešo čempionu titulu.
Paldies komandai – mērķis sasniegts."Dainis Jakovels

 

Mind Power Victory

Apļa spēlēs 0:11 pret Salaspils WT, 0:11 pret Ultimate Decision, 4:11 pret Outlawz, 11:10 pret U20 vīriešu izlasi, pārspēlē par vietu pusfinālā 2:11 pret U20 vīriešu izlasi.

Kopvērtējumā 5. vieta.

Spēles gars 8,20 – 5. rādītājs.

Komandas pārstāvja Vjačeslava Pavlova komentārs:

"Kopš Indoor sezonas pirmo reizi vajadzēja vākties vīriešu kompānijā. Izrādījās, ka tas nav tik viegli (vasara, plāni, atviļinājumi), bet tomēr izdevās, tāpēc galvenais čempionāta mērķis – piedalīšanās tajā – ir izpildīts. Neko īpašu neesam gaidījuši, gribējām dabūt pieredzi un pēc iespējas izbaudīt spēli.
Pirmās divas spēles pret Salaspils FK un Ultimate Decision komandām bijušas tik līdzīgas pēc sava scenārija, ka pat grūti viņas atdalīt. Cerējuši dabūt kaut vienu punktu, un pat bijušas dažas iespējas, bet steiga pie pretinieka zonas neļāva izmainīt rezultātu kaut minimāli. Milzīgs kļūdu daudzums – neprecīzas piespēles, disks krita no rokām pat pēc vieglām piespēlēm. Haoss laukumā – zaudējuši pozīcijas, daži spēlētāji skrējuši vienā punktā. Acīmredzams rezultāts 0-11. Palicis neliels rūgtums, par nulles rezultātu un pārāk ātri nobeigtām spēlēm, un vēlme izlabot to nākamreiz.
Priecē, ka nenolaidām rokas pēc sausiem zaudējumiem. Uz spēli pret Latvijas izlasi U-20 izgājām ar gatavību krietni uzlabot rezultātu. Sastāvs bija pastiprināts ar vēl vienu spēlētāju, kurš nevārēja piedalīties rīta spēlēs, attiecīgi šī spēle bija vienīgā, kurā piedalījās 10 spēlētāji. Krietni labāk esam nospēlējuši aizsardzībā. Turējām pozīcijas. Palielinājām precīzu piespēļu skaitu. Spēle gāja punkts punktā. Ciņa bija ļoti saspringta, neviena komanda nevēlējas zaudēt. Galu galā izdevās izraut uzvaras punktu un ar rezultātu 11-10, beidzot tikuši pie pirmās uzvaras. Nevar pateikt, ka spēle bija izcila un bez kļūdām, kūdījās abas puses un pietiekami daudz, bet mēs izdarījām par vienu kļūdu mazāk. Visu cieņu komandai, spēlēja līdz galam un ar pilnu atdevu.
Pēc liela pārtraukuma bija ļoti grūti piecelties un iziet laukumā, bet priekšā bija vēl viena spēle ar Ogres komandu. Atkal bijām saīsinātā sastāvā (9 spēlētāji) – iepriekšējā spēle atņēma pārāk daudz resursus, dažiem bija mikro traumas, tāpēc esmu pateicīgs katram, kas atrada spēkus pēdējai spēlei. Sākums bija salīdzinoši līdzīgs – rezultāts pat 3-5, vēlāk noskaidrojām kāpēc. Bet diemžēl neizdevās izturēt tempu, sākām kļūdīties gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, un tikām pie spēles gala rezultātā 4-11. Priecē Ogres komandas kapteiņa vārdi, kā sakumā viņi mēģinājuši pārsteigt mūs ar zonas aizsardzību, bet mums izdevās to salauzt. Žēl, ka nevarējām atrast argumentus pret cilvēka aizsardzību. Bet kopumā pēc spēles palikušas pozitīvas emocijas.
Otra diena un vēl vienas tikšanas ar U-20. Diemžēl bijām tika 8 spēlētāji, plus mums parasti riktīgi neiet pirmā spēle. Puslaiks beidzās 0-6. Otrajā puslaikā beidzot pamodāmies un spējām iemest 2 punktus, bet apstādināt jauniešus jau nevārējam. Rezultāts 2-11. Žēl, ka neizdevās atkārtot iepriekšējās dienas sasniegumu, bet nekas, esam jauna un perspektīva komanda, kurai viss ir priekšā!
Kopumā pēc čempionātā palikušas tikai pozitīvas emocijas. Piedalījās daži jauni spēlētāji. Uzvārējām spēli (gribas vēl!). Ieguvām daudz spilgtas un pozitīvas emocijas. Un pats galvenais – dabūjām svarīgu pieredzi. Milzīgs paldies visiem komandas biedriem, kas atrada laiku, lai piedalīties spēlē zem MINDPV karogiem. Paldies visiem atbalstītājiem, kas bijuši ar mums. Paldies organizatoriem un pretiniekiem par burvīgi aizvēstam brīvdienām! Uz tikšanos treniņos un sacensībās!"Vjačeslavs Pavlovs

 

Sieviešu

Ultimate Decision

Apļa spēlēs 11:0 pret ViA Valmiera, 2:11 pret Salaspils FK, 5:11 pret Sexy Legs, 11:5 pret U20 sieviešu izlasi, pusfinālā 15:8 pret Sexy Legs, finālā 7:15 pret Salaspils FK.

Kopvērtējumā 2. vieta.

Spēles gars 10,67 – 2. rādītājs.

Komandas kapteines Maijas Matrozes komentārs:

"Pirmā turnīra spēle bija pret Valmieras komandu. UD spēja parādīt labu spēli gan uzbrukumā, gan aizsardzībā izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 11:0.
Dienas otrājā un trešajā spēlē UD nespēja parādīt labu sniegumu un tika piedzīvoti divi zaudējumi pret Salaspils FK un Tallinas Sexy legs komandām. Dienas pēdējā spēle izšķīra, kura komanda uzreiz spēlēs pusfinālā. UD meitenes spēja noskaņoties pēc zaudējumiem un izcīnija svarīgu uzvaru ar 11:5, kas nozīmēja, ka svētdien pusfinālā būs jātiekas ar Igaunijas komandu Sexy legs.
Pusfinālā apliecinājām, ka zaudējums iepriekšējā dienā mūs nav salauzis un varam cīnīties. Cīņa ritēja punkts punktā, tomēr spēles beigās labi nospēlējām gan uzbrukumā, gan aizsardzībā izcīnot uzvaru ar 15:8.
Finālā tikāmies ar Salaspils meitenēm līdzīgi kā pagājušo gadu, tāpēc gribējām parādīt labu sniegumu. Tomēr pretestību salaspilietēm varējām izrādīt tikai pirmajā puslaikā. Līdz ar to jau otro gadu pēc kārtas izcīnījām sudrabu!
Paldies visām meitenēm par dalību, gribasspēku, neatlaidību un pozītīvām emocijām Latvijas čempionāta laikā!
Kā arī lielumlieli veselības vēlējumi mūsu savainotajām spēlētājām Samantai un Natālijai. Veseļojieties meitenes!"Maija Matroze

 

Papildus resursi:

LFČ 2013 rezultāti

Raksts LFF mājas lapā

Bildes no Olgas

Bildes no Danas (1. daļa2. daļa)

Bildes no Dmitrija

Sižets par LFČ 2013 LTV sporta ziņās (sākot ar 6:00)