Mūsu Raksti

Mixed Madness 2013

Birkas:, Atskats No comments
featured image

6.-7. jūlijā Pērnavā, Igaunijā, notikušajā frisbija turnīrā Mixed Madness 2013 mūsu mix komanda Ultimate Decision izcīnīja 4. vietu un ieguva Spēles gara balvu, spēlē par bronzas medaļām piekāpjoties Salaspils FC (11:15). Turnīrā triumfēja somu komanda Vaasa Saints, finālā ar rezultātu 12:11 pārspējot citu somu vienību UFO. Šis turnīrs bija kā atskaites punkts, gatavošanās procesam Eiropas klubu čempionāta reģionālai atlasei (xEUCR-N), kas notiks augusta beigās Helsinkos un kurā piedalīsies 7 šī turnīra dalībnieces. Turpinājumā sīkāk par UD mix komandas gaitām turnīrā.

Ultimate Decision – A grupas spēlēs 6:14 pret Vaasa Saints, 14:13 pret Sexy Legs, 15:5 pret Sky Pro, 15:1 pret Tartu Turbulence, 1/2 finālā 9:15 pret UFO, spēlē par bronzu 11:15 pret Salaspils FC.

Komandas kapteiņa Daiņa Jakovela komentārs:

"Lai arī komandas sastāvs bija raibs un izsēti tikām ar 5. numuru, uz turnīru braucām ar domu cīnīties par medaļām, kā arī ievērtēt pretiniekus xEUCR-N.
Pirmajā rīta spēlē pret turnīra favorītiem Vaasa Saints pieļāvām ļoti daudz nepiespiesto kļūdu, turpretī somi spēlēja daudz precīzāk. Nācās atzīt tehniskā izpildījumā labākas komandas pārākumu – 6:14.
Otrā spēlē ar Sexy Legs teorētiski vajadzēja izšķirties otrai ceļazīmei uz pusfinālu. Spēle noritēja punkts punktā, tomēr puslaiku izdevās noslēgt ar +2. Turpinājumā spējām panākt pat +3 (10:7, 11:8), kam sekoja lūziens spēles gaitā – ielaidām 4 bezatbildes punktus un nonācām iedzinējos (11:12). Tomēr spējām mobilizēties un apstādināt igauņu izrāvienu. Spēles laiks beidzās pie rezultāta 12:13 igauņu labā, uzvarai bija nepieciešami 2 punkti. Izlīdzinājuma punktu guva Mārtiņš Taurenis #1 pēc Renāra Niedras #8 piespēles, bet pēdējā punktā pēc igauņu kļūdas spēlei punktu pielika Valmieras viesspēlētājas – Evija Arste un Sabīne Šmite.
Tupirnājumā bija vajadzīga uzvara pār krievu komandu Sky Pro, lai panākumam pret igauņu Sexy Legs būtu nozīme. Tas arī diezgan pārliecinoši tika paveikts – 15:5. Pēdējā grupas spēlē tika pārspēta arī jaunā igauņu vienība Tartu Turbulence – 15:1.
Pusfinālā tikšanās ar citu somu komandu UFO – ātra un precīza. Grūti bija apstādināt viņu uzbrukumus, kā arī spēlēt pret somu zonas aizsardzību. Tomēr pašās spēles beigās sanāca veikt mazu lūzumu un gūt 3 bezatbildes punktus, samazinot rezultāta starpību līdz 9:15.
Spēlē par bronzu tikšanās ar principiālajiem pretiniekiem Salaspils FC. Sākumā izdevās ātri iegūt +3 punktu pārsvaru un ilgi noturēt, tomēr puslaika aizskaņā salaspilieši spēja pārņemt iniciatīvu – pārtraukumā ejot vairs tikai +1. Otrajā puslaikā spēle noritēja līdzīgi te Salaspils komandai pārņemot (8:9), te atkal mūsējiem atgūstot (10:9) vadību. Tomēr izskaņā salaspilieši spēlēja precīzāk, spēja pārņemt iniciatīvu savās rokās, izcīnot uzvaru (11:15).
Ja skatamies uz turnīru kopumā, tad vērojams progress komandas savstarpējā sapratnē un saspēlē. Lai arī nesanāca aizsniegties līdz medaļām, tomēr kā komanda daudz ieguvām, arī Spēles gara balvu. Jaunie spēlētāji spēja atrast savu vietu komandā. Paldies visiem komandas biedriem par atdevi.
Jāatzīst, ka TOP 3 komandām bija pieredzes ziņā daudz sabalansētāks sastāvs, kā arī labāks tehniskais izpildījums (īpaši pie lielākas slodzes, noguruma), bet neņemamas tās nebija. Ja tiks individuāli strādāts pie tehnikas, kā arī kopīgi pie savstarpējās saspēles, tad augusta beigās viss ir iespējams. Bet tam ir vajadzīgs nopietns darbs treniņos!"Dainis Jakovels