_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Frisbija seminārs Rīgas skolotājiem

Birkas:, , Atskats No comments
featured image

Piedāvājam atskatu uz frisbija semināru Rīgas izglītības iestāžu skolotājiem, kuru organizēja Latvijas Frisbija federācija un mēs – frisbija klubs Ultimate Decision – sadarbībā ar Āgenskalna Valsts ģimnāziju. Oriģinālraksts publicēts frisbee.lv.

5.oktobrī, Āgenskalna valsts ģimnāzijā norisinājās Latvijas Frisbija federācijas un frisbija kluba „Ultimate Decision” rīkotais frisbija seminārs Rīgas sporta skolotājiem, kuri bija ieinteresēti gūt jaunas teorētiskās zināšanas par šo sporta veidu, kā arī izmēģināt tās arī praktiski.

Pirmajā, teorētiskajā daļā dalībnieki tika iepazīstināti ar tādām tēmām kā frisbija vēsture, tā ienākšana un attīstība Latvijā, šī sporta pamatprincipi un noteikumi, metienu un tvērienu tehnika, kā arī vingrinājumiem un pamattaktikām. Pēc vairāku stundu teorētiskās daļas, sporta skolotāji vien nevarēja sagaidīt to visu izmēģināt arī praktiskajā daļā.

Otrā semināra daļa tika uzsākta ar kopīgo iesildīšanos, speciāli liekot uzsvaru biežāk traumu gūstamajām ķermeņa daļām. Turpinājumā tika apgūti metieni, kā arī tvērienu tehnika, kurus skolotāji pielietoja vingrinājumos. Noslēgumā, sadaloties komandās, tika aizvadīta arī spēle, kā arī izdomāti jauni treniņu vingrinājumi.

Dalībnieki novērtēja semināru kā ļoti kvalitatīvu, atraktīvu un interesantu, uzsverot, ka bija patīkami redzēt jaunus un entuziasma pilnus jauniešus, kuri vēlas un attīsta frisbiju Latvijā. Jāpiebilst, ka pēc semināra katrs dalībnieks saņēma sertifikātu, kuru ir iespējams uzrādīt profesionālās kvalifikācijas pilnveides apstiprināšanai (sporta skolotājiem), kā arī resertifikācijai (sporta treneriem).

Liels paldies kluba biedriem par atbalstu semināra praktiskai daļai, bet īpašs paldies semināra galvenajiem organizētājiem – Mārtiņam Taurenim, Svetlanai Parhimukai, Irbei Tenei, Maijai Matrozei un Mārai Lavrinovičai. Liels paldies arī Āgenskalna Valsts ģimnāzijai par pretimnākšanu semināra norises vietas nodrošināšanā.

 

Papildus resursi:

Semināra prezentācija

Treniņu vingrinājumu apraksts

Fotogrāfijas