_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

LFL 2013/2014: pirmais posms

Birkas:, Atskats No comments
featured image

24. novembrī Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā, startēja astotā regulārā sezona frisbijā telpās. Šogad Latvijas Frisbija līgā 2013/2014 par čempionu tituliem sacentīsies 8 vīriešu un 7 sieviešu komandas, tai skaitā arī mūsu kluba pērnā gada vienības. Ieskatu jaunajā sezonā un izmaiņās komandu sastāvos var gūt šeit, bet šajā rakstā skatīsim, kā pirmajā posmā veicās mūsu komandām.

Šajā posmā bez zaudējumiem cīnījās Ultimate Decision vīriešu komanda, pārējām kluba komandām gan nācās sajust zaudējuma garšu. Individuāli no mūsējiem izcēlās Sergejs Volkovs no Ultimate Decision ar vidēji 8 lietderības punktiem (4,5 rezultatīvām piespēlēm, 3,0 noķertiem diskiem zonā un 0,5 aizsardzībām) un Krista Mierkalne no KCN Rīga ar vidēji 5 lietderības punktiem (2,5 noķertiem diskiem, 1,5 rezultatīvām piespēlēm un 1,0 aizsardzībām).

Jāmin, ka posms noritēja sērīgā gaisotnē, komandas laukumā devās ar sēru lentītēm, kā arī tika ieturēts kopīgs klusuma brīdis Zolitūdes upuru piemiņai.

 

Vīriešu komandas

Ultimate Decision

12:11 pret Flying Worms (Ventspils), 13:4 pret Salaspils Jr.

Komentē komandas pārstāvis Rūdolfs Sniķersproģis:

"Latvijas Frisbija līgas atklāšanas posma galvenais uzdevums izpildīts – divas spēles, divas uzvaras. Spēle ar Flying Worms bija pati svarīgākā, spēles plānu neizdevās realizēt – spēles sākumā tika pieļautas vairākas kļūdas ātrajās izspēlēs, bet aizsardzībā ielaistas tālās piespēles, iegūts deficīts 1:5, izmantojot ventspilnieku īso soliņu, tika lauzta spēle un iegūta minimāla uzvara 12:11. Otrā spēle bija pret Salaspils junioriem, kas bija jāuzvar ar pēc iespējas lielāku pārsvaru, jo katrs punkts var būt svarīgs sezonas beigās. Spēles sākums atkal bija zem katras kritikas (2:2), bet spēli izdevās sakārtot un uzvarēts ar 13:4. Galvenie secinājumi: ir jāuzlabo sniegums spēles sākumā, un pozitīvi, ka sezonas sākumā tika papildināts komandas sastāvs, līdz ar to rezervistu soliņš par spīti dažu spēlētāju traumām un pienākumiem nebija par īsu."Rūdolfs Sniķersproģis

 

SoulFly UD

13:4 pret Probably Some Latvians (Ventspils), 13:6 pret Salaspils Jr, 10:12 pret Salaspils WT.

Komentē komandas kapteinis Renārs Niedra:

"Šīs dienas mērķis – pakutināt nervus Salaspilij un parādīt, ka šogad esam gatavi cīnīties līdz galam. Manuprāt, mērķis sasniegts. Dienas formāts bija pateicīgs mums ar to, ka tās sākumā varējām iespēlēties ar Ventspils un Salaspils jaunajiem spēkiem un ieskrieties priekš gaidāmās spēles. Kā jau frisbijā tas mēdz gadīties, spēles sākums bija gaužām bēdīgs un palaidām Salaspili nedaudz paskriet līdz 1:4. Tālāk arī neļāvām tiem skriet un sākām cīnīties. Puišu neatlaidīgā cīņa par katru disku un pie kārtīgākas aizsardzības ieslēgšanās prātos arī sāka parādīties augļi, un sākām tuvoties pretinieku komandai rezultāta ziņā. Vienīgā iespēja izvirzīties vadībā tika izcīnīta pie rezultāta 9:9, ko šoreiz neizdevās izmantot, spēli noslēdzot ar rezultātu 10:12. Ņemot vērā, ka komandas sastāvs ir izmanījies ļoti kardināli, uzskatu, ka pārdomātāks darbs sparinga trenniņos dos mums iespēju sagādāt kādu pārsteigumu šajā sezonā."Renārs Niedra

 

MINDPV nolēma nepiedalīties šajā posmā Zolitūdes traģēdijas dēļ.

 

Sieviešu komandas

 KCN Rīga

8:13 pret Salaspils FK, 10:13 pret Moments (Ogre).

Komentē komandas pārstāve Krista Mierkalne:

"Diena kopumā bija sēru noskaņās. Tas nedaudz ietekmēja arī komandas kopējo noskaņojumu un emocionālo gatavību spēlēm. Tāpat bija jūtama komandas nesaprašanās, kas visvairāk izpaudās tieši pirmās spēles pirmajā puslaikā. Tomēr prieks, ka spējām saņemties un otro spēles puslaiku pret Salaspils FK aizvadīt jau pārliecinošāk. Otro dienas spēli uzsākām krietni veiksmīgāk un bijām pienācīgi noskaņojušās. Lai arī beigās pietrūka spēka un precizitātes, centāmies cīnīties līdz pēdējam punktam. Apzināmies, ka ir, kur augt, un to arī plānojam darīt!"Krista Mierkalne

 

Ultimate Decision

6:13 pret Salaspils FK, 9:12 pret Moments (Ogre).

Komentē komandas pārstāve Vineta Nipere:

"Čempionāta pirmajā spēlē stājāmies pretī iepriekšējā gada čempionēm – Salaspils dāmām. Neraugoties uz mūsu sēru lentītēm ap roku par godu visiem bojāgājušajiem un cietušajiem cilvēkiem traģiskajā nelaimē, laukumā visas devāmies apņēmības pilnas cīnīties un atkārtot mūsu sniegumu pret šo komandu tikpat lielisku kā Rīgas Rudenī. Diemžēl nelielas kļūdas aizsardzībā un sasteigtas piespēles uzbrukumā arī atspoguļojās spēles rezultātā – komandai pirmais zaudējums.
Otro spēli aizvadijām pret Ogres komandu – Moments. Pēc pēdējā kopīgā treniņa mēs zinājām mūsu vājās vietas, kuras mums ir jāizlabo – to arī darījām, lieliski nospēlējot pirmo spēles puslaiku, pārliecinoši izvirzoties vadībā. Bet diemžēl otrajā puslaikā pretinieces izrādīja sīvu pretuzbrukumu gūstot vairākus rezultatīvus punktus pēc kārtas – mūsu komandai otrais zaudējums turnīrā.
Neraugoties uz to,ka pirmajā posmā stājāmies pretī spēcīgākajām turnīra komandām, mēs guvām vairākus skaistus punktus uzbrukumā un likām pretiniecēm par uzvaru cīnīties. Prieks, ka spējām gūt tik daudzus punktus pret spēcīgākajām komandām. Mums ir kur augt un turpināt cīnīties par punktiem laukumā – parādot lielisku spēli laukumā!"Vineta Nipere

 

MINDPV

3:13 pret Hands Up (Ventspils), 2:13 pret Salaspils FK.

Komentē komandas kapteine Natālija Jurkēviča:

"Šajā sezonā mūsu MINDPV sieviešu komandas sastāvam piebiedrojās jaunas meitenes. Tādēļ nepieciešams laiks un prakse, lai varētu saspēlēties un parādīt labāko sniegumu.
Pirmā spēle MINDPV – Hands UP (3:13). Cerējām gūt vairāk punktu, bet starta satraukums, ka arī kļūdas uzbrukumā un aizsardzībā noveda pie rezultāta 0:7.
Pārtraukumā ar treneri izrunājam mūsu tālāko stratēģiju un vienbalsīgi nolemām nepadoties. Nospēlējot labi aizsardzībā un pielietojot trenera ieteikumus uzbrukumā, guvām 2 punktus īsā laikā. Tad atkal vairākas reizes iekritām gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Tomēr šajā spēlē spējam gūt vēl vienu punktu, bet šoreiz tas bija viss, ko mēs spējām, un pretinieces noveda spēli līdz 13-ajam punktam.
Otrā spēle MINDPV – Salaspils FK (2:13). Abu komandu pieredzes līmenis ir spilgti atšķirīgs, un jau pašā spēles sakumā nonācām -3. Bet MINDPV meitenes nedomāja padoties, un pēc ātra pretuzbrukuma tika atspēlēts viens punkts.
Tomēr vairākas kļūdainas darbības aizsardzībā, dažu spēlētāju nogurums, neprecīzas piespēles uzbrukumā, un spēle beidzās ar rezultātu 2:13.
Pēc aizvadītajām spēlēm radusies vēl lielāka apņēmība trenēties!
Pats galvenais ir „materiāls”, kuru nākamajos treniņu laikos jāņem vērā un jāpielieto praksē, lai attīstītos ;)
Milzīgs paldies visiem par atbalstu MINDPV sieviešu komandai!"

 

Nākamās Latvijas Frisbija līgas spēles mūsu komandām 15. decembrī Valmierā (Vidzemes Olimpiskajā centrā) sievietēm un 21. decembrī Daugavpilī (Daugavpils Olimpiskajā centrā) vīriešiem.

 

Papildus informācija:

LFL 2013/2014 rezultāti

LFL 2013/2014 kalendārs

Raksts LFF mājas lapā par 24.11. posmu Rīgā

Raksts LFF mājas lapā par ieskatu sezonā