Mūsu Raksti

Telpu sezonas noslēgumā sudrabs un bronza!

Birkas:, Atskats 2 comments
featured image

15. un 16. martā, jaunajā Salaspils sporta hallē, risinājās Latvijas Frisbija Čempionāts telpās, kur, kā ierasts, dalību ņēma arī sešas UD vienības. Regulārās sezonas noslēguma tabula liecināja, ka nedēļas nogalē gaidāmas sīvas cīņas un UD komandas būs apņēmības pilnas cīnīties par visaugstākā kaluma medaļām. Par notikumiem laukumā un komandu gaitām turpinājumā:

SIEVIEŠU KOMANDAS

KCN RĪGA

13:3 pret MindPV; 10:11 Pret Salaspils FK; 13:4 pret HandsUp
Komentē komandas pārstāve Krista Mierkalne:
Komandas mērķis bija čempionu tituls, kuru diemžēl neizdevās sasniegt. Attiecīgi atkal ir iemesls pārdomāt, kas jāmaina treniņu režīmā, taktikās, spēlētāju pozīcijās u.tml. Pirmajā LFČt spēlē pārliecinoši pārspējām sava kluba komandu MindPV ar rezultātu 13:3. Pusfinālā pret Salaspils FK centāmies koncentrēties uz saviem uzbrukumiem, gūt savus punktus, kā arī uzspiest aizsardzību. Pirmajā puslaikā izvirzījāmies vadībā ar 6:4, vajadzēja gūt vēl vienu punktu un iet puslaikā ar +3. Bet tā vietā ielaidām divus punktus pēc kārtas, kā rezultātā zaudējums pusfinālā un cīņa tikai par trešo vietu. Uz spēli pret Hands Up bijām noskaņojušās, jo nekādā gadījumā nedrīkstēja pieļaut aizpagājušā gada neveiksmi. Attiecīgi pārliecinoši nospēlējām, uzspiedām aizsardzību un ieguvām bronzu ar rezultātu 13:4. Tagad ir mums otrā, trešā un ceturtā vieta – nākamajā sezonā atliek tikai viens iznākums!
-Krista Mierkalne

UD

9:11 pret Hands Up; 13:5 pret DU Ultimate Lifestyle; 13:1 pret MindPV
Komentē komandas pārstāve Svetlana Parhimuka:
Jau sezonas gaitā aizvadītās spēles apliecināja, ka ceturtdaļfināla spēle pret Hands UP būs pārbaudījums tam, vai komanda spējusi sagatavoties fināliem pienācīgā līmenī, jo sezonas gaitā pierādījām, ka komanda ir uzvarama ja rādām sakārtotu spēli. Diemžēl komandas darbības laukumā par to neliecināja. Nesaskaņotas darbības uzbrukumā un ne līdz galam nostrādātās epizodes aizsardzībā noveda pie sāpīgas neveiksmes un nokļūšanas grupā, kur komandas cīnās par piekto vietu.
Dienas turpinājumā divas spēles pret DU Ultimate Lifestyle un MindPV komandām, kur izcīnītas divas pārliecinošas uzvaras un piektā vieta turnīra tabulā.
Rezumējot fināla posmu, komanda nav apmierināta ar parādīto sniegumu svarīgākajā sezonas spēlē un guvusi labu vielu pārdomām, pirms nākamās sezonas.
- Svetlana Parhimuka

MINDPV

12:5 pret DU Ultimate Lifestyle; 3:13 pret KCN Rīga; 10:9 pret DU Ultimate Lifestyle; 1:13 pret Ultimate Decision
Komentē komandas pārstāve Marta Ločmele:
Latvijas Frisbija čempionāta pirmajā dienā (15.03.), pirmajā spēlē MINDPV un DU Ultimate Lifestyle komandas cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.
Mēs izvēlējāmies reti ģērbtos dzeltenos krekliņus, mums bija talismanšokolāde ar uzrakstu „Tā garšo mūsu uzvara” un komandas trenerim bija dzimšanas diena. Tā mēs ar 12:5 apsteidzām pretinieces. Protams, tas nebija tikai šo faktu sakritības rezultātā.
Pēc frisbija līgas spēlēm, izspēlējot ar katru komandu, tu zini, ko tu vari sagaidīt un attiecīgi tam noskaņojies. Es domāju, ka šī bija nozīmīgākā spēle MindPV komandai, tāpēc ir tikai prieciņš, ka pirmo un pēc tam atkārtoti trešo dienas spēli pret Daugavpils meitenēm, bet jau ar 10:9, mēs noslēdzām par labu mums.
Otrā spēle pret bronzas ieguvējām KCN Rīga (13:3) bija pozitīvi nospēlēta tādā ziņā, ka tika izspēlēts līdz spēles laika beigām, lai arī zaudējot. Savukārt, ceturtā spēle pret UD meitenēm noslēdzās ar rezultātu 13:1. Traumas, nogurums, pretī spēcīgas, pieredzējušas spēlētājas un tāda „čempionāta noslēguma” sajūta, vai kas cits, grūti pateikt. Galvenais, manuprāt, svarīgi, lai ir prieks spēlēt un apziņa: kurš grib iemācīties spēlēt frisbiju, tam vispirms jāiemācās skriet, mest precīzas piespēles, redzēt laukumu u.c. Ar zināšanu, ka frisbija disks nav lidojošai šķīvītis, vien nepietiek (līdzīgi kā Nīčes mācībā: ar lidošanu nevar lidošanu iemācīties).
-Marta Ločmele

VĪRIEŠU KOMANDAS

UD

12:7 pret SoulFly UD; 11:13 pret Flying Worms
Komentē komandas pārstāvis Kārlis Kozulāns:
Finālposms. Komandai mērķis viens – divas uzvaras un čempionu tituls. Diemžēl mērķi sasniegt neizdevās.
Pusfinālā tikāmies ar UD kluba otru spēcīgāko komandu – SoulFly UD. Izdevās izpildīt spēles plānu un izcīnīt drošu uzvaru ar 12:7.
Par čempionu titulu cīnījāmies ar Flying Worms, ar kuriem tika aizvadītas divas atšķirīgas spēles. Rīgā spējām no 1:5 savākties un uzvarēt ar 12:11, Ventspilī spēle izdevās krietni sakarīgāka – 13:8. Spēli sākām ar aizsardzību un uzreiz spējām izvirzīties vadībā, 1:0. Komandām apmainoties ar veiksmīgiem uzbrukumiem, pie rezultāta 3:2 piespiedām FW vēlreiz kļūdīties un ieguvām 2 punktu pārsvaru. Līdz puslaikam gan ventspilnieki atguvās – nespējām realizēt savus uzbrukumus, puslaiku noslēdzam ar 5:6.
Otrajā puslaikā neviena komanda neieguva lielāku pārsvaru par 1 punktu. Spēles beigu daļā pieļāvām vairākas kļūdas, nespējām apturēt ventspilnieku uzbrukumu, kā rezultātā zaudējums ar  11:13. Pēc spēles sapratām, ka nav izdevies tikt galā ar Ventspilnieku spiedienu uz hendleriem, arī midli sevi neparādīja no labākās puses, un beigu beigās, pietrūka nedaudz veiksmes un aukstasinības.
-Kārlis Kozulāns

MINDPV

7:13 pret Daugavpils Universitāte; 6:13 Probably Some Latvians
Komentē komandas pārstāvis Vjačeslavs Pavlovs:
Uz LFČt noslēgumu bijām noskaņoti uz cīņu un uzvaru. Diemžēl abas spēlēs pārāk ilgi mēģinājām ieslēgties, zaudējām spēles sākumu. Rezultātā pretinieki, guvuši dažu punktu priekšrocību, atradās komforta zonā.
Bet pateicoties pirms spēles noskaņojumam, tomēr nenolaidām rokas, spēlējām līdz galām un spējām parādīt, iespējams, labākas spēlēs sezonā.
Tajā paša laikā, sezonas uzdevums palika neizpildīts – neesam tikuši pie uzvarām un vairākas spēles esam zaudējuši nenospēlējot līdz laika beigām.
Galvenās komandas problēmas – pieredzes iztrūkums, disciplīna un pārāk īss soliņš. Virzieni kuros ir jāstrādā skaidri redzami, mēģināsim tos izlabot outdorā.