Mūsu Raksti

Bronzas godalgas Latvijas frisbija čempionātā jauktajā grupā!

Birkas:, Atskats No comments
featured image

Latvijas Frisbija čempionātā jauktajā grupā UD klubu pārstāvēja trīs komandas “Ultimate Decision”, kurā  startēja pieredzējis sastāvs, “Ultimate Decision 2″ – kurā piedalījās spēlētāji, kas lielākoties frisbija gaitas uzsākuši vien pirms pusgada un kam šī bija pirmā spēļu pieredze ārpus treniņiem, kā arī “MindPV” vienība. Turpinājumā par komandu gaitām šajā turnīrā.

UD

8:9 pret Ogres Frisbija klubs, 13:1 pret Ultimate Decision 2; 13:3 pret Latvian Junior Mix 1; 15:13 pret Latvian Junior MIX 2; 7:15 pret Salaspils FK un 15:3 pret Probably Some Latvians

Komentē komandas kapteinis Aigars Ancāns:

Aizvadītās nedēļas nogalē notikušajā LV MIX čempionātā UD komandas izcīnīja 3. vietu, lai gan bija visas iespējas tomēr cīnīties arī par augstākām godalgām.
Jau pirmā dienas spēle bija pret vieniem no sīvākajiem konkurentiem – Ogres “Outlawz”. Spēles sākumā varēja redzēt, ka šī ir dienas pirmā spēle, kurā komandas vēl nav līdz galam paspējušas iespēlēties, līdz ar to pieļautas vairākas kļūdas uzbrukumos, kas neļāva gūt pietiekamu pārsvaru rezultātā, neskatoties uz UD vairākām kļūdām, arī Outlawz komandai uzbrukums nesekmējās tik labi kā vēlētos, tāpēc pēc gūtajiem 4 punktiem jau bija pienācis puslaiks. pēc puslaika pārtraukuma, UD komandai izdevās iegūt 2 punktu pārsvaru, kas varēja kalpot par pietiekamu pārsvaru uzvaras gūšanai, tomēr vairāki neveiksmīgi uzbrukumi rezultējās pretinieku gūtajos punktos, rezultātā zaudējot spēli ar 8:9.
Pēc šī neveiksmīgā sākuma UD komanda nenokāra degunu un nākamajās 2 spēlēs guva pārliecinošas uzvaras pret Junioru 1 komandu un UD2 komandu, kurā spēlēja jaunākie UD komandas biedri. Otrā vieta grupā nedeva iespējas automātiski kvalificēties pusfinālam, tāpēc bija nepieciešama pārspēle ar otru Junioru komandu. Neskatoties uz pārliecinošo spēles sākumu, Junori neatlaidīgi, bet turējās 4-5 punktu attālumā. Spēles laikā uznākušais vējš parūpējās par pārsteigumiem, kura laikā Junioru komanda, izmantojot CAP aizsardzību spēja lauzt UD spēli un vairākkārtīgi lika kļūdīties uzbrukumos, tādējādi pietuvojoties pat 2 puntku attālumā. Varbūt veiksme bija tā, kas tomēr palīdzēja UD komandai beigu beigās izglātbies no zaudējuma un beigu beigās spēle tika uzvarēta ar 15:13. Varēja redzēt, ka Juniori ir domājuši par zonas aizsardzību un nevilcinājās to izmantot, līdz ko vējš bija pietiekami stiprs. Domāju, ka daudz problēmu radīja tas, ka komanda nebija gatava spēlēt pret zonu, jo treniņos pirms tam šāda uzbrukuma/aizsardzības spēle nebija necik atstrādāta.
Tā kā savā grupā UD ieguva otro vietu, bija skaidrs, ka pusfinālā būs jācīnās pret pirmās vietas ieguvējiem, jeb Salaspils komandu. Zinot šīs komandas spēkus, zinājām, ar ko ir jārēķinās. Spēles sākumu viennozīmīgi nevarētu nosaukt par veiksmīgu, jo kamēr pretiniekiem izdevās praktiski viss, UD komandai bija lielas problēmas ar disku ķeršanu zonā un spēlei viduszonā, likumsagarīgi līdz puslaikam iegūts tikai 1 punkts, kamēr pretiniekiem veseli 8. Varbūt pretinieki pēc puslaika atslābinājās vai UD komanda mēģināja reabilitēties pēc pirmā puslaika šoka, bet otrais puskaiks jau ritēja punkts punktā, labāk sekmējās uzbrukumi un spējām arī apturēt pa kādam Salaspils uzbrukumam. Beigu rezultāts 15:7, nebūt labākais, ko varējām parādīt, bet pēc spēles gaitas varēja būt arī sliktāk. Domāju, ka otrajā puslaikā vismaz rādījām pietiekami saturīgu spēli, lai nebūtu pilnībā jānokar galvas.
Laikam pusfināla otrais puslaiks palika atmiņā un cīņā par 3. vietu pret PSL komandu UD iznāca gatavi cīnīties līdz galam. Varētu teikt, ka pēc pirmā puslaika jau tika izšķirta viss spēles iznākums, kurā pretiniekiem netika ļauts iemest nevienu punktu. Varēja redzēt, ka pretinieki bija izlikuši spēkus pārējās spēlēs, tāpēc uz pēdējo spēli pat vairs nebija cīnītāji un nespēja nekādīgi traucēt UD uzvarai un bronzas medaļu iegūšanai.
Kopumā turnīru vērtēju vairāk kā neapmierinošu nekā apmierinošu – Bronzas medaļas varbūt ir mazs mierinājums, bet rūgtais zaudējums pirmajā spēlē pret Outlawz diezgan svītroja iespējas cīnīties finālā. Iespējams, ka iekļūstot finālā cīņasspars būtu stipri augstāks un varētu parādīt daudz ciešāku un baudāmāku spēli pret čempionu komandu.

UD2

2:13 pret Latvian Junior MIX1; 1:13 pret Ultimate Decision; 0:13 pret Ogres Frisbija klubs; 0:15 pret Valmiera/Daugavpils Universitāte, 7:12 pret Mind PV

Komentē komandas kapteine Zane Zamarina:

Turnīrā UD2 komanda aizvadīja piecas spēles. Lai gan visās tika piedzīvots zaudējums, tomēr šajās divās sacensību dienās spēlētāji ieguva daudz vērtīgas pieredzes- izpratni par spēles kārtību, spēlētāju pozīcijām un pienākumiem laukumā, noteikumiem, sadarbību ar pārējiem komandas biedriem, kā arī „8.spēlētāja”, jeb vēja vai lietus ietekmi uz spēles gaitu.
Prieks, ka starp spēlētājiem atklājās talanti, kuri līdz šim treniņos nebija tik pamanāmi. Jau ir redzams, kurš ar laiku būs pārliecinošs handleris, kurš aktīvs vidus un zonas spēlētājs un kuram labi padodās pūli, jeb pārmetieni. Atliek vien turpināt aktīvi trenēties un pilveidoties!
Personiski šī bija pirmā pieredze komandas vadīšanā. Jāatzīst- izaicinājums sev, jo bija jāmāk atrast pareizie uzmundrinājuma vārdi un visdažādākie situāciju risinājumi, kā arī uzturēt komandas vienotību un pozitīvu attieksmi. Priecājos, ka man bija iespēja strādāt kopā ar tik foršiem komandas biedriem!
Liels paldies Renāram Niedram par praktiskiem norādījumiem un vērtīgiem padomiem gan spēļu laikā, gan arī starp tām.

2014_Vaidava_UD2

MindPV

2:13 pret Valmiera/Daugavpils Universitāte; 0:13 pret Salaspils FK; 5:8 pret Latvian Junior Mix2; 5:13 pret Probably Some Latvians; 12:7 pret Ultimate Decision 2

Komentē komandas pārstāve Natālija Jurkēviča:

Šogad Latvijas Frisbija Čempionāts jauktajā grupā noticis viskārstākajā laikā. Apskatot spēļu grafiku, sapratām, ka pirmajā dienā būs jāspēlē 4 spēles ar dažāda līmeņa komandām. Pie kam būs jācīnās ne tikai ar pretinieku, bet arī ar sevi, karstumu un nogurumu.
Pirmajā spēle mums stājās pretī pieredzējusī “Salaspils FK” komanda. Diemžēl spēle noritēja bez gūtiem punktiem no mūsu puses, bet tika gūta mācība nākamajām spēlēm, jo tā bija pirmā spēlē šī gada āra sezonā.
Otrā spēlē mums bija jācīnās ar Latvian Junior Mix 2 komandu. Mērķis bija labi nospēlēt aizsardzībā un nepieļaut daudz kļūdas uzbrukumā.
Starp divām komandām notikusi sīva cīņa, spēles noritēja punkts punktā, sākumā “MINDPV” komanda bija vadībā, bet sasteigtas piespēles, gūtas traumas un nevajadzīgas kļūdas aizsardzībā noveda spēli līdz U19_2, komandas uzvarai.
Trešajā spēlē mūsu pretinieki bija “Probably some Latvians” no Ventspils. Spēles pirmajā puslaikā “MINDPV” komanda nespēja pretoties pretinieku jaunībai un uzstājībai, līdz ar to pieļava daudz kļūdas. Tomēr otrajā puslaikā mēs parādījam savu raksturu un iemetam pretiniekam 5 punktus. Tomēr galu rezultāts, mūsuprāt, neatspoguļo spēles saturu, jo spēle tiešam bija spraiga un sīva.
Ceturtā spēle mums stājas pretī “Valmiera/Daugavpils Universitāte” komanda. Rezultāts ir tāds, kāds ir. Nogurums, spēle praktiski bez maiņām traumu dēļ, noveda pie zaudējuma un pēcspēles rūgtuma garšas.
Otrajā čempionāta dienā “MINDPV” komandai bija jācīnās pret “UD2″ komandu par 8.vietu. Tika nomainīta stratēģija, izmantoti dažādi paņēmieni gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Tomēr pats galvenais, spēles gaitā mēs pierādījām paši sev, ka varam saņemties un nospēlēt kārtīgi plecs pie pleca. Rezultātā panākta TIK gaidīta uzvara! (12:7 “MINDPV” komandas labā).