_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Ultimate Sunshine’14

Birkas:, , Atskats No comments
featured image

2014. gada 14.-15.jūnijs ierakstāms UD kluba vēsturē ar jaunu, zīmīgu lapaspusi. Paspārnē tiek paņemts pludmales turnīrs “Ultimate Sunshine”.  Zīmīgi, ka šis ir arī šogad vienīgais pludmales frisbija turnīrs Latvijā. UD klubu šajā sacensībās pārstāvēja divas komandas – “Ultimate Decision” un “MindPV”, savukārt konkurenci sastādīja vēl trīs latviešu un divas ārvalstu komandas. Kā ierasts, turpinājumā komandu pārstāvju komentāri par aizvadīto turnīru.

Ultimate Decision

3:11 pret “Valmiera”; 11:5 pret “MindPV”; 6:7 pret “Probably some latvians”; 7:6 pret “Tartu Turbulence”; 1:10 pret “Mariu Meškos’; 0:8 pret “Ogre frisbee club”; 7:6 pret “MindPv”
Komentē komandas pārstāves Maija Matroze un Svetlana Parhimuka:

UD komanda šo turnīru gaidīja īpaši, jo šoreiz bija ne tikai turnīra dalībnieki, bet arī organizatori, kas uzlika gan papildus pienākumus, gan bija lieliska iespēja gūt vērtīgo pasākumu organizatoru pieredzi.
Neskatoties uz mājinieku statusu, šim turnīram tika pieteikts nebūt ne pieredzējušākais un spēcīgākais kluba sastāvs. Debiju pludmales smiltīs piedzīvoja uzreiz trīs komandas dalībnieki – Rodoka, Miks un Andris, kas savas frisbija gaitas uzsāka pirms nepilna gada.
Aizvadot septiņas spēles, no kurām uzvaras izcīnītas trijās, komanda turnīru noslēdza  5. vietā.
Pret turnīra spēcīgākajām vienībām (“Valmiera”, “Ogre”, “Mariu Meškos”) piedzīvoti diezgan smagi zaudējumi, kaut arī spēlē pret Ogres komandu UD spēja līdzvērtīgi turēties pirmo spēles puslaiku, neļaujot gūt Ogres komandai nevienu punktu spēles pirmās 13 minūtes.
Tiešām spraigas uz līdzvērtīgas cīņas izvērtās ar pārējām turnīra dalībniecēm. Pēc zaudējuma Ventspils komandai “Probably some latvians” ar 6:7 , UD spēja no 2:6 atspēlēties un gūt uzvaru pār “Tartu Turbulence” ar 7:6 un spēlē par 5. vietu ar 7:6 uzvarēt otru kluba komandu “MindPV”.
Turnīram noslēdzoties, lielākais prieks bija komandas Spēles gara vērtējumu, atpaliekot vien no turnīra uzvarētājiem, “Ogre Frisbee club” komandas, UD šajā nebūt ne mazsvarīgajā rādītājā spēja uzrādīt augsto 2.vietu!!!

MIND PV

5:11 pret “Ultimate Decision”, 0:11 pret “Ogre Frisbee Club”, 2:11 pret “Mariu Meškos”, 3:5 pret “Probably some latvians”, 2:10 pret “Valmiera”, 4:10 pret “Tartu Turbulence”, 5:3 pret “Tartu Turbulence”, 6:7 pret “Ultimate Decision”.
Komentē komandas pārstāvis Kaspars Kopštals:

Nedēļu pirms vasaras saulgriežiem baudījām un vienkārši labi pavadījām laiku šī gada pirmajā pašmāju pludmales turnīrā „Ultimate Sunshine 2014”. Cīnoties ne tikai ar sāncenšiem, bet arī ar mātes dabas sarūpētajiem pārbaudījumiem stipra vēja un lietus veidolā, guvām milzum daudz pozitīvu emociju.
Turnīra pirmās dienas spēles grūti nosaukt par veiksmīgām, kas neapšaubāmi atspoguļojas rezultātos – 0:11 pret (kā vēlāk izrādījās) turnīra uzvarētājiem un 2:11 pret lidojošā diska pārvaldītājiem no Lietuvas neļāva komandai sajust savu spēli un liekā nervozitāte, kā arī pietiekami daudzās paviršības likumsakarīgi lika kapitulēt meistarīgāku pretinieku priekšā. Gala rezultāts pret kluba biedriem Ultimate Decision komandu jau nedaudz pieklājīgāks – 5:11, bet priekšpēdējā spēle ar dažādu frisbija klubu izlasi, kuri turnīrā cīnījās zem Valmieras karoga (2:10), visticamāk, neļāva pareizi noskaņoties pēdējai un svarīgākai dienas spēlei ar viesiem no Igaunijas – zaudējums, kas nemaz tik ļoti neatspoguļo patieso spēles gaitu – 4:10.
Svētdiena atnesa uz Saulkrastu pludmali ne tikai lielākas vēja brāzmas, bet arī MindPV komandas pārvērtības, kas ļāva mums parādīt citiem un pierādīt sev, ka joprojām esam vienoti un gatavi izrādīt pretsparu jaunākiem un ātrākiem pretiniekiem. Dienas pirmajā spēlē (3:5 pret Probably some latvians) izdevās uzspiest sāncenšiem sīvu cīņu, kuru pārvērst pozitīvā rezultātā traucēja vien pašu meistarības trūkums. Taču šis zaudējums netraucēja mūsu komandai pareizi noskaņoties revanša mačam ar Tartu Turbulence un sīvā cīņā gūtā uzvara ar rezultātu 5:3 ļāva MindPV kolektīvam atkārtoti divu dienu laikā tikties arī ar Ultimate Decision komandu. Sīvā un pašaizliedzīgā cīņā, meistarīgāka izrādījās UD kluba pirmā komanda (7:6), taču rezultāts un spēles ilgums liecina par bezkompromisu spēkošanos ne tikai vienam ar otru, bet arī ar pludmalē valdošo vēju, kurš brīžiem lika spēlētājiem bezspēcīgi atzīt, ka tieši tajā dienā viesulis izrādījās kā papildus laukuma spēlētājs.
Ar sportisku skatu nākotnē,
Īīīīīīī-hh-āāāā…Mind Power..

Spēļu rezultātu apkopojums
Raksts LFF mājas lapā