_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

UD Āgenskalna sākumskolā

Birkas:, , Atskats No comments
featured image

Kitijas Nagles atskats uz frisbija popularizēšanu Āgenskalna sākumskolas nometnē:

 

Ultimate Decision kluba piedzīvojumi Āgenskalna sākumskolā:

Frisbijs Latvijā vēl nav tik pazīstams sporta veids kā futbols vai basketbols, un daudzi vēl joprojām neizprot šo sporta veidu, jo, iespējams, nav gana informēti par to. Lai cilvēki kļūtu zinošāki par frisbiju un lai būtu vairāk gribētāju, kas vēlas apgūt šo sporta veidu, neapšaubāmi frisbijs ir jāpopularizē. Šo nopietno uzdevumu ir nolēmis paveikt arī UD klubs, kā mērķa auditoriju izvēloties skolēnus.

7. jūnijā Āgenskalna sākumskolas bērnus apmācīja 5 pārstāvji no UD kluba – Maija Matroze, Laura Novada, Kitija Nagle, Agnese Katlapa un Krišs Apšenieks. Frisbija apmācība notika no plkst. 9.00 līdz 13.00, kurā ieradās divas skolēnu grupiņas (katrā grupā apmēram 20 – 30 bērni). No sākuma bērni iepazinās gan ar mums, UD kluba pārstāvjiem, gan ar to, kas ir frisbijs, kā to spēlē. Kad visi kopistiski bijām iesildījušies, tika demonstrētas 7 piespēles, taču uzsvars bērniem tika likts uz pašu pamatlietu – pirmo piespēli. Skolēni sadalījās pāros un trenējās mētāt šīs piespēles, daži jau bija tik prasmīgi, ka ķērās pie otrās piespēles. Bērni bija ļoti atsaucīgi, lūdza palīdzību, ja kaut kas nesanāca, kā arī uzdeva daudz jautājumu par frisbiju, uz kuriem sniedzām arī atbildes. Kā jau visiem zināms, vēl interesantāk kļūst tad, kad ir konkurence un sava veida sacensības, tādēļ bērniem bija arī ar ātrumu un precizitāti saistīti uzdevumi. Pēc skolēnu vārdiem vislabākais uzdevums esot bijis tas, kur disks bija jāmet tik tālu, cik vien var. Šajā uzdevumā parādījās arī izteikti līderi (kas zina, iespājams, nākamie frisbijisti). Jāpiebilst, ka apmācība bija plānota iekštelpās, tomēr laiks bija tik jauks un bērni tik uzstājīgi, ka daļa notika arī laukā, kas, godīgi sakot, visiem vēl labāk patika.

Bērni priecīgi (arī zinošāki par frisbiju) un mēs gandarīti – tā varētu raksturot iznākumu, tomēr arī tas nav viss. Kā pateicību saņēmām gardu kūku ar uzrakstu „Ultimate Decision” un diplomu, kas lika justies vēl jaukāk par labi padarīto darbu. UD kluba pārstāvji guva neatsveramu pieredzi frisbija popularizēšanā un sadarbībā ar mazajiem bērniem, kas turpmāk lieti noderēs citos ar frisbiju saistītos pasākumos. Varbūt kādam šis pasākums būs kā atspēriena solis vairāk iesaistīties frisbija attīstībā.