_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Winter Brest 2013

Birkas:, Atskats 6 comments
featured image

Jau sešus gadus Baltkrievijas pilsētā Brestā tiek organizēts starptautisks turnīrs „Winter Brest”, kur tradicionāli pulcējas komandas no tādām valstīm kā Baltkrievija, Ukraina un Krievija. Šogad, atsaucoties uz uzaicinājumu, lēmumu par dalību pieņēma arī „Ultimate Decision” sieviešu komanda, tādējādi kļūstot par pirmo ES komandu, kas piedalījusies turnīrā. Turpinājumā par komandas gaitām ceļā, laukumā un Baltkrievijā piedzīvoto.

Nokļūšana

Piedzīvojumi ar nokļūšanu aizsākās vēl Rīgā, kad pamatojoties uz neatbilstošām bildēm, tika atteikti 6 no 9 vīzu pieteikumiem. Tiesa, ar otro mēģinājumu viss izdodas un 20.decembra rītā divas ar latviešu numuriem aprīkotas mašīnas dodas Baltkrievijas virzienā.

Lietuvas – Baltkrievijas robeža tiek sasniegta bez aizķeršanās un ~ 2h laikā ar citu robežšķērsotāju palīdzību tiek aizpildīti visi nepieciešamie dokumenti un UD mašīnas ir sasniegušas baltkrievu zemi, kur, kā izrādās, nestrādā līdzi paņemtais TomToms un nākas iztikt ar ceļa zīmēm un vietējo iedzīvotāju norādēm.

Piektdienas vakarā, pēc nelielas maldīšanās, tiek sasniegts arī galamērķis, Brestas pilsēta un viesnīca „Юность”, kuras piektajā stāvā tiek ierādītas istabas. Jāteic gan, ka viesnīca drīzāk atgādina palietotas studentu kojas, bet naktsmieram pēc garā ceļa tas netraucē.

Sportiskā puse

Kopumā turnīrā dalību ņēma 19 komandas, 12 Open un 7 sieviešu divīzijā. Līdz ar to, sieviešu divīzijā tika izspēlēts aplis, pēc kura labākās komandas tikās finālā, trešā un ceturtā cīnījās par trešo vietu, bet pārējām tika piešķirtas tās vietas, kurās tika noslēgts grupu posms.

Pirmajā spēļu dienā UD aizvada piecas skaistas spēles un izcīna piecas uzvaras (10:7 pret The Sixt Sun; 11:4 pret High Five; 11:10 pret Diki Krali; 11:6 pret The Sixt Sun 2; 11:6 pret Phoenix). Pirmās dienas sīvākā cīņa izvērtās ar Ukrainas komandu “Diki Krali”, kur visa cīņa aizritēja punkts punktā un uzvarētāju izšķīra UD spēja realizēt pēdējo uzbrukumu.

Pēc pirmās dienas uzvarām, pēdējā grupas spēlē tiek piedzīvots minimāls zaudējums pret Krievijas komandu „Panika” (10:11) un grupā izveidojas visai interesanta situācija. Trīs komandas noslēgušas grupu posmu ar vienu zaudējumu un pretendē uz vietu finālā. Tiek skaitīti savstarpēji gūtie un zaudētie punkti, kā rezultātā finālā iekļūst „The Sixt Sun” un „Ultimate Decision”, bet Krievijas komanda „Panika” cīnās par trešo vietu.

Saprotot, ka finālā katru dienu spēlēt neizdodas, UD meitenes laukumā dodas pēc uzvaras. Spēles pirmais posms tiek aizvadīts ļoti pārliecinoši un puslaikā rezultāts liecina 9:3 par labu viesiem no Latvijas.  Turpinājumā baltkrievietes izrāda sīvāku pretestību, taču kopējo spēles iznākumu tas nemaina un UD izcīna 6 uzvaru 7 spēlēs un uzvar finālspēli ar rezultātu 12:8.

Patīkamu pārsteigumu sagādāja arī izcīnītā „Spēles gara” balva, kas apliecina, ka pretinieku komandas novērtēja UD tīro un organizēto spēles stilu.

Pie sportiskās puses jāpiemin arī savdabīgie pūla noteikumi, kur pievienoti āra frisbija elementi un noņemts 2m augstuma likums.

Noteikti jāatzīmē arī turnīra organizatoriskā puse. Sākot ar sporta pili „Viktorija” ar iespaidīgu galveno spēļu laukumu un nodrošināto ūdeni un mediķu brigādi katrā zālē. Līdz pat pusdienām uz laukuma, karstai tējai starp spēlēm un īpaši izstrādātām balvām.

Baltkrievijā redzētais un piedzīvotais

Kopumā šajās trīs dienās redzēts un piedzīvots ļoti daudz, turpinājumā pāris virsraksti, par kuriem labprāt pastāstīsim kādā brīvā brīdī:

 • Interesanta un „nedaudz” novecojusi tehnika uz Baltkrievijas ceļiem
 • Ceļazīmes ar „pakārtiem” cilvēkiem, apgāztām automašīnām un kartona policisti
 • Salāti maisiņos un citi savdabīgi produkti
 • Samantas intervija Baltkrievijas televīzijai
 • Baltkrievijas rublis un tā vērtība
 • Izrotātās pilsētas, zilā krāsa un dekoratīvie žogi gar privātmājām
 • Klīst baumas, ka UD meitenes uzvarējušas ballīti
 • 100g degvielas atmaksa

Neskatoties uz tālo ceļu, nedēļas nogale viennozīmīgi uzskatāma par izdevušos. Komanda atgriezusies lieliskā noskaņojumā un guvusi vērtīgu pieredzi. Pēc sacensībām tur zina, kas ir Latvija, ka tās galvaspilsēta ir Rīga un karogs ir sarkanbaltsarkanā krāsā, savukārt par „Ultimate Decision” raksta Baltkrievijas un Ukrainas presē!

Komandas sastāvs: #2 Maija Matroze (C), #23 Dana Skadiņa, #24 Vineta Nipere, #29 Samanta Dušele; #55 Elīna Indriksone, #67 Santa Kazaka, #86 Māra Lavrinoviča, #89 Svetlana Parhimuka, #91 Krista Mierkalne

Finālspēles video

Baltkrievijas TV par turnīru

 • Dainis Jakovels

  Forši! Apsveicu ar pirmo pieredzi Baltkrievijā un uzvaru turnīrā :)

 • Olga Savelyeva

  Try Google Translate! ;)

  • Vera Yaromava

   Google translate doesn’t translate correctely( There are still a lot of thing that i do not understand but would like to.

   • Sveta Parhimuka

    Well, I can help with translation. At least, I can try :D Contact me on FB, figure out something :)

 • Vera Yaromava

  OMG!! I wanna see the english version!!!

 • Olga Savelyeva

  Forši, ka tik operatīvi ir video, un ka vispār ir)) Malači, meitenes!!