_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Ziemassvētku cepures zibensturnīrs 2013 – atskats

Birkas:, , Atskats No comments
featured image

19. decembrī Rīgas sporta manēžas treniņa laikā sesto reizi norisinājās ikgadējais Ziemassvētku cepures zibensturnīrs. Dalībnieki tika sadalīti sešās komandās pēc nejaušības principa, kas izspēlēja apļa zibensspēles divās grupās. Abu grupu labākās vienības tikās finālā, kur komanda “Mincītes” bija pārāki pār vienību “Skābie troļļi” ar rezultātu 3:2. Arī Spēles gara balvu izpelnījās uzvarētāji – komanda “Mincītes”. Zibensturnīrs norisinājās Ziemassvētku muzikas pavadījumā, spēļu starplaikos cienājoties ar pašu sarūpētajiem našķiem.

  • Brīnums

  • Burunduki

  • Mincītes

  • Rudolfs

  • Skabie Troļļi

  • Tava Māte

A grupā spēkojās trīs komandas – “Rūdolfs”, “Skābie Troļļi” un “Rabīns un Burunduki”. “Skābie Troļļi” spēja izcīnīt uzvaras abās grupas spēlēs – 2:1 pret “Rūdolfs” un 4:1 pret “Rabīns un Burunduki”, nodrošinot sev vietu finālā. “Rabīns un Burunduki” ar uzvaru 3:2 pār “Rūdolfs” ieguva iespēju cīnīties par 3. vietu turnīrā.

B grupā spēkojās trīs komandas – “Mincītes”, “Brīnums” un “Tava Māte”. “Mincītes” nospēlēja neizšķirti 2:2 ar “Brīnums”, kā arī uzvarēja “Tava Māte” ar 3:2, ar to pietika, lai nodrošinātu vietu finālā. “Tava Māte” 3:2 uzvara pār “Brīnums” deva iespēju turpināt cīņu par 3. vietu.

Spēlē par 5. vietu jeb Cerības kausā tikās “Rūdolfs” un “Brīnums”, punktiem raženā spēlē ar rezultātu 5:3 pārāki bija “Brīnums”.

Spēlē par 3. vietu jeb mazajā bronzas finālā tikās “Rabīns un Burunduki” un “Tava Māte”, ar uzvaru 4:2 turnīra šokolādes broznu ieguva “Rabīns un Burunduki”.

Finālā tikās “Skābie Troļļi” un “Mincītes”, kur sākoties spēles pēdējai minūtei rezultāts bija 2:2. “Mincītes” spēlēja veiksmīgāk, spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 3:2.

Pilns rezultātu izklāsts atrodams šeit.

Turnīra noslēgumā tika sumināti godalgoto vietu ieguvēji, kā izcelti tie biedri, kas visvairāk pielikuši savu roku treniņu procesa norisei šajā semestrī – paldies Sabīnei, Maijai, Svetai, Olgai un Jānim (lasīt – Cīmuram). Šo kopābūšanu izmantojām arī, lai sveiktu mūsu kluba precēto pāri Natāliju un Staņislavu – mīlestību un saticību ģimenes dzīvē, kā arī cīņas sparu laukumā :)

Turnīra pieteikuma anketā tika iekāluti divi jautājumi frisbija sabiedrības viedokļa noskaidrošanai par šim laikam aktuālām tēmām – ticību Ziemassvētku vecītim un Ziemassvētku groziņa satura izvēli. Aptaujā piedalījās 40 respondenti, rezultāti liecina, ka:

  • Ziemassvētku vecītim vai tamlīdzīgam radījumam tic konstitucionālais vairākums – 75.0%. Jāmin, ka 60% tic tieši pašam Ziemassvētku vecītim, nevis citai Ziemassvētku parādībai. Neticīgo skaits ir 17.5%, bet 7.5% acīmredzot nebija sapratuši jautājumu vai arī izvairījās no atbildes. Salīdzinot ar pērno gadu, ticība Ziemassvētku vecītim nav būtiski mainījusies – 2012. gada aptaujā 70.3% apliecināja ticību tieši Ziemassvētku vecītim (Salavecim), 5.4% citam Ziemassvētku radījumam, bet 16.2% pietucējās neticīgo pulkam un 8.1% nesaprata jautājumu vai izvairījās no atbildes. Tomēr var redzēt tendenci nosliekties ticēt tādām Ziemassvētku parādībām kā brīnumiem vai arī rūķiem.
  • Ziemassvētku groziņa šī gada saturu varētu raksturot šādi – 30.0% mandarīni, 30.0% dažādi konditorejas izstrādājumi (pārsvarā piparkūkas un konfektes), 7,5% jeb mazliet kaut kā ļoti atšķirīga (olīves, gurķi un siļķe kažokā), tomēr lielākā daļa jeb 32.5% paliek noslēpumā tīti. Salīdzinot ar pērno gadu, groza saturā izlīdzinājusies mandarīnu un konditorejas izstrādājumu proporcija (pērn tā bija – 27.0% mandarīni un 32.4% konditoreja), kā arī mazliet sarucis nezināmā groza satura apjoms, kas pērn bija 35.1%. Iespējams, ka cilvēki kļuvuši noteiktāki savā izvēlē, tomēr daudzi norādīja, ka viņu groza saturu noteiks atlaides veikalā vai arī vienkārši spontāna rīcība pie veikala plaukta.

Paldies visiem par kopābūšanu un Ziemassvētku iegriešanu sportiskā gaisotnē, lai priecīgi Jums svētki!

 

Bildes no Martas Ločmeles