_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Jozbee 2014

Birkas:, Atskats No comments
featured image

Pagājušajās nedēļas nogalē, laikā no 25. līdz 26. janvārim, Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinājās starptautiskais telpu frisbija turnīrs Jozbee’14, kurā startēja pa 10 komandām sieviešu un vīriešu grupās no Baltkrievijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas. Latviju pārstāvēja sieviešu komanda “Ultimate Decision” no Rīgas un vīriešu komanda “Outlawz” no Ogres.

Šis bija ļoti intensīvs turnīrs ar specifiskiem poļu frisbija noteikumiem – spēle notiek bez pārmetieniem, nav punktu limita, kā arī spēlētāju maiņu laukumā iespējams veikt jebkurā spēles brīdī.

Lai gan par šīm atšķirībām no starptautiskajiem frisbija noteikumiem bija zināms jau pirms turnīra, klātienē tomēr viss ir mazliet savādāk. Šāda stila spēle ir krietni dinamiskāka un skatītājiem baudāmāka, jo 25 minūšu laikā ir iespējams sasniegt mums tik neierastu rezultātu, kā, piemēram, 23:7 (“Outlawz” spēlē pret “BAT”). Lai gan turnīra formāts katrā spēlē paredzēja iespēju izmantot taimautus, ļoti pietrūka ierasto pauzīšu starp pūliem un nostāšanos uz zonas līnijas, kuru laikā spēlētāji var nedaudz atpūsties, stratēģiskāk izvēlēties sedzamos spēlētājus dodoties aizsardzībā, kā arī vienoties par uzbrukuma taktiku. Tomēr šī bija vērtīga pieredze, īpaši tādēļ, ka Ziemeļeiropas reģionā šāds spēles stils netiek piekopts.

Atskats uz sieviešu komandas “Ultimate Decision” gaitām turnīra laikā:

Pirmās dienas pirmo spēli aizvadījām pret poļu “Uwaga Women” (tulkojumā – “Uzmanību, sievietes!”). Mēģinājām pēc iespējas ātrāk pierast pie jaunajiem noteikumiem, kā arī pirmo reizi izjutām poļu komandu ātro spēles stilu un cīņassparu līdz pēdējām punktam. Ar rezultātu 14:3 pārliecinoši tika svinēta uzvara. Nākamās pretinieces bija jau zināmās “Bubblicious” no Lietuvas. Šo spēli gaidījām ar bažām par zonas aizsardzību, kura tā arī pret mums netika izmantota. Uzvara ar rezultātu 15:11 palielināja pārliecību, ka varam veiksmīgi iespēlēties arī pie poļu spēles noteikumiem. Atlikušās dienas spēlēs tikāmies ar poļu “4Hands” un iepriekšējā gada čempionēm “Troubles”. Arī šīs komandas tika uzvarētas, attiecīgi ar rezultātu 18:8 un 14:11.

Turnīra otro dienu iesākām ar spēli pusfinālā, kuru mums bija nodrošinājusi pirmā vieta savā grupā, pateicoties veiksmīgi aizvadītajām spēlēm pirmajā dienā. Atkal tikāmies ar „Troubles”, kuras no rīta jau bija izspēlējušas „krusta” spēli un arī iekļuvušas cīņā par medaļām. Šī spēle bija ātra, dinamiska un gāja punkts punktā. Lielāko daļu spēles laika bijām iedzinējos, tomēr īsi pirms beigām izdevās rezultātu izlīdzināt un iegūt minimālo pārsvaru (13:12), ar ko pietika, lai iekļūtu finālā.

Finālā tikāmies ar “Spirits on the lemon” – fiziski spēcīgu un augumā pārāku komandu, kura parādīja ļoti ciešu bezkontakta aizsardzību un spēju gudri izmantot laukumu. Neraugoties uz mūsu meiteņu lieliskajiem leijautiem un aizsardzībām, tomēr nācās atzīt poliešu pārākumu un piekāpties ar 11:14.

Apbalvošanas laikā piedzīvojām negaidītu, bet ļoti patīkamu pārsteigumu – par turnīra MVP tika atzīta mūsu Samanta Dušele!

No tiesas lepojamies ar viņu un komandas vārdā sakām paldies par lieliskajām piespēlēm zonā un pašaizliedzīgajām aizsardzībām!

Noteikti atzīmējams ir turnīra labais, vienotā stilā ieturētais vizuālais noformējums, plakāti, balvas un suvenīri. Tradicionālo medaļu vietā pirmo vietu komandas ieguva džemperus, jeb baikas, par spiritu – zeķes.

Komandas “Ultimate Decision” sastāvs

Dana Skadiņa, Evita Gaide, Maija Matroze (C), Olga Savelyeva, Samanta Dušele, Sveta Parhimuka, Vineta Nipere, Zane Zamarina.