_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

LFL 2013/2014: trešais posms

Birkas:, Atskats No comments
featured image

12. janvārī tika aizvadītas Latvijas Frisbija līgas 2013/2014 trešā posma spēles, sieviešu komandas tikās Salaspilī, bet vīriešu komandas Ogrē. Šajā posmā tika noslēgts čempionāta pirmais spēļu aplis, pēc kura vīriešu komandu konkurencē bez zaudējumiem joprojām cīnās mūsu Ultimate Decision vienība (8 spēlēs 8 uzvaras). Turpinājumā sīkāk par katras kluba komandas gaitām.

Vīriešu komandas

Ultimate Decision

13:5 pret Probably Some Latvians, 13:7 pret Salaspils WT, 13:6 pret Salaspils Jr

Pēc LFL pirmā apļa Ultimate Decision ar 8 uzvarām 8 spēlēs ierindojas līgas 1. vietā.

Spēles komentē komandas pārstāvis un tās dienas jubilārs Rūdolfs Sniķersproģis:

"Trešā kārta atnesa trīs spēles, svarīgākā otrā pret Wild things. Lai arī pirmo spēli pret jaunajiem Ventspilniekiem varētu izmantot, kā labu iesildīšanās spēli, tai tika pieiets tīri individuāli – spēlēt vienkārši, cilvēks cilvēks aizsardzība, jo komandai aizvadot labāko spēli, var rasties problēmas. Droša uzvara 13:5. Dienas svarīgākajai spēlei gatavoties iesākts jau pirmajā Jaunā gada treniņā – ķepīgā aizsardzība. Nervozs sākums, breiks vieniem, tad otriem, līdz ar to puslaikā minimāla vadība 7:6 un uzbrukums. Lai arī aizsardzība strādāja labi, to nevarēja teikt par uzbrukumu, tieši tas pēc puslaika tika sakārtots, jaunā aizsardzība strādāja vēl efektīvāk, tāpēc tika iegūts solīds pārsvars, kas auga ar katru punktu, iegūstot likumsakarīgu uzvaru ar neticami lielu pārsvaru 13:7. Pēdējā spēle pret Salaspils junioriem bija jāsagaida un jāuzvar, lai diena beigtos ar 100%. Svarīgākais bija pieiet nopietni un gūt savus punktus, lai arī šī bija komandas sliktākā spēle, padaudz kļūdas, pavirša aizsardzība, galvenais tika izpildīts, uzvara. Frisbija līga pusē, visas uzvaras, turpinam trenēties."Rūdolfs Sniķersproģis

SoulFly UD

7:13 pret Flying Worms, 13:4 pret Salaspils Jr, 11:12 pret Salaspils WT

Pēc LFL pirmā apļa SoulFly UD ar 5 uzvarām 9 spēlēs ierindojas līgas 4. vietā.

Komentē komandas kapteinis Renārs Niedra:

"Divas cīņas un viens pamošanās mačs. Tā īsumā var raksturot svētdienas spēles pret FW, WT un Salaspils Jr. Mēs par nožēlu sev pamošanās maču saņēmām pret ventspilniekiem, kuru aizsardzība piespieda mums kļūdīties vairāk, kā pašiem gribējās. Kaut arī sākums bija daudzsološs, tomēr nepacietība spēles gaitā maksāja pārāk dārgi. Varēja šķist, ka īsais soliņš, kas bija šīs dienas spēlē, varēja būt noteicošais pirmās spēles iznākumam, bet nākamās divas spēles liecināja par pretējo, kur bijām palikuši vairs tikai 6. Gunārs un Renārs diemžēl dēļ traumām nevarēja turpināt spēles un nācās cīnīties ar vienu maiņu.
Spēlē pret Salaspils junioru vienību uzdevums bija skaidrs. Ir jāpamostas un jāliek virsū viss svars, kas mums ir, lai mēs maksimāli sagatavotos dienas pēdējai spēlei pret Salaspils WT.
Puiši kā pamodušies varēja mesties cīņā arī pēdējā spēlē, kurā vairāk tika likts uzsvars uz to, ka jāspēlē līdz galam un vairs nav ko zaudēt un nav kam taupīties. Tāda spēles taktika ir grūti realizējama, it īpaši, ja ir viena maiņa, bet izskatījās ka pretiniekiem tas nepatika un varējām noturēties tiem līdzās līdz pat spēles izskaņai, kur par nožēlu mums neizdevās piespiest WT kļūdīties to pēdējā uzbrukumā un spēle noslēdzās ar rezultātu 12:11.
Kā arī vēlējos izteikt lielu paldies Andrejam, Kristapam un Egīlam par labā snieguma rādīšanu visu trīs spēļu garumā. Patiess prieks redzēt viņu progresu."Renārs Niedra

MINDPV

8:13 pret Daugavpils Universitāte, 4:13 pret Salaspils Jr, 2:13 pret Salaspils WT

Pēc LFL pirmā apļa MINDPV nav pagaidām tikuši pie uzvarām 9 spēlēs, ierindojas līgas 8. vietā.

Komentē komandas kapteinis Staņislavs Jurkēvičs:

"Trešā posma bilancē 3 zaudējumi, tomēr vērtējam to pozitīvi.
Pirmkārt, esam guvuši vairāk punktu zonā, nekā iepriekšējos divos posmos kopā. Treniņi dod rezultātu.
Otrkārt, visi spēlētāji, kas piedalījās posmā, sagādājuši rezultativitātes punktus komandas krājkasītē. Spēlētāji paliek ar vien universālāki.
Treškārt, beidzot parādās spēles saprašana, spējam analizēt un saprast, kuras mūsu vai pretinieka darbības dod vai arī otrādi nedod rezultātu vieniem vai otriem. Tas ir ļoti svarīgi.
Noteikti ņemsim vērā pretinieku padomus, jābeidz dalīt pretiniekus uz stiprajos un mazāk stiprajos. Mēs jau paši par to esam domājuši, bet vēl nevarējām uzdrīkstēties to skaļi pateikt. Mums pret jebkuru komandu ir jāspēlē par uzvaru. Turpmāk mūsu kredo ir: Dari to, kas ir darāms. Un lai notiek, tas kas notiksies.
Lai attīstīt mūsu spēles kvalitāti, turpināsim strādāt pie fiziskās sagatavotības un prasmju uzlabošanas, lai minimizētu tehnisko brāķi. Mūsu mājas darbs: izturība, ātrums, diska mešana un ķeršana."Staņislavs Jurkēvičs

Sieviešu komandas

KCN Rīga

13:8 pret Hands Up, 7:13 pret Moments

Pēc LFL pirmā apļa KCN Rīga ar 4 uzvarām 7 spēlēs ierindojas līgas 3. vietā.

Komentē komandas pārstāve Krista Mierkalne:

"Šo posmu gaidījām ar īpašu interesi, jo ar ventspilniecēm Hands Up nebijām tikušās kopš 2012.gada finālspēlēm (kad iznākums nebija iepriecinošs). Šoreiz pienācīgi noskaņojāmies un spēlējām savu spēli, kas deva gaidīto rezultātu. Tagad jāgatavojas otrā apļa spēlei Ventspilī.
Otrā dienas spēle gan neizdevās tik veiksmīga. Komanda diemžēl nespēja uztvert vienu spēles vilni, kā rezultātā bija redzams gan nogurums, gan nesaprašanās savā starpā. Jāsaka, ka otrajā spēlē pievīla arī darbība aizsardzībā.
Visa komanda vēl Laurai ātru un sekmīgu atveseļošanos, kura spēles pret Momentu otrajā puslaikā guva kājas traumu."Krista Mierkalne

Ultimate Decision

8:9 pret Hands Up, 8:13 pret Moments

Pēc LFL pirmā apļa Ultimate Decision ar 2 uzvarām 7 spēlēs ierindojas līgas 5. vietā.

Komentē komandas kapteine Maija Matroze:

"Iesvētot jauno Salaspils sporta zāli, UD sieviešu komanda svētdien aizvadīja 2 saspringtas spēles pret Hands UP un Moments komandām.
Pirmās spēles likme bija 4. vieta turnīra tabulā pēc pirmā apļa. UD komanda bija apņēmības pilna aizvadīt spēli labi. Spēles sākums izvērtās punkts punktā, tomēr spēles vidū pazuda spēles pavediens un mēs nonācām iedzinējos ar 3 punktiem. Tomēr spējām saņemties un rezultātu izlīdzināt. Spēles liktenis izšķīrās pēdējā punktā, kur tomēr labāku spēli parādīja ventspilnieces. Sāpīgs zaudējums un apņēmība nākošajā posmā revanšēties!"Maija Matroze

MINDPV

0:13 pret Moments, 0:13 pret Salaspils FK

Pēc LFL pirmā apļa MINDPV ar 1 uzvaru 7 spēlēs ierindojas līgas 6. vietā.

Komentē komandas kapteine Natālija Jurkēviča:

"3. posmā bija jāspēlē ar 2 no stiprākajām komandām.
Komandas mērķis bija pēc iespējas vairāk laika pavadīt laukumā un, protams, gūt punktus.
Tomēr šis posms mūsu MINDPV sieviešu komandai bija neveiksmīgs. Tika izmēģinātas gan tuvas, gan tālas piespēles, bet mūsu metieni nenonāca pie vēlama rezultāta. Kā arī ir jābeidz baidīties no “lielām” komandām, jāsāk katru spēli spēlēt uz uzvaru, un tikai tad paradīsies rezultāts.
Secinājums: priekšā ir smags darbs, lai varētu gūt patīkamāko pēcgaršu pēc spēles beigām."Natālija Jurkēviča

Nākamās Latvijas Frisbija līgas spēles mūsu komandām plānotas 9. februārī Ventspilī, sporta hallē “Pārventa” – briest viens tālāks izbraukums.

Papildus informācija: