_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Hello Stockholm

Birkas:, , Atskats No comments
featured image

Pateicoties zviedru komandas „Swedish Fish” pārliecinošajai turnīra „Hello Stockholm” reklāmai pēcspēles aplī novembrī, „Rīgas Rudens 2013” laikā, radās pirmās domas par dalību šajās sacensībās. Rezultātā tika pieņemts pozitīvs lēmums un 2014.gada marta beigās komanda „KCN Rīga” ar diviem papildspēkiem no „Ultimate Decison” sieviešu komandas devās uz Zviedriju, lai mērotos spēkiem ar vēl līdz šim nezināmām pretiniecēm.

Sacensības norisinājās Zviedrijas nacionālajā sporta kompleksā „BOSÖN”, kurš atrodas skaistā vieta jūras līča krastā un sportistiem piedāvā vairākus atvērta un slēgta tipa futbola laukumus, sporta halli, viesnīcu kompleksu, lielisku ēdināšanu un iespēju spēlēt diskgolfu.

Spēles tika aizvadītas slēgtajā futbola laukumā ar mākslīgā zālāja segumu. Sākumā nelielas bažas sagādāja fakts, ka sacensībās jāspēlē ar bučiem, kas pēdējo reizi vilkti sezonu atpakaļ. Tomēr raizes ātri pazuda, jo segums bija ļoti labas kvalitātes un nekādas neērtības nesagādāja.

Lai gan šajā turnīrā līdz medaļām mums neizdevās aizsniegties, tomēr startu „Hello Stockholm” vērtējam kā veiksmīgu – 5.vieta 16 sieviešu komandu konkurencē ir labs sasniegums. Komanda turnīru aizvadīja ar stabilu sniegumu un smaidu uz lūpām. Pirmajā spēlē, kā arī cīņā par pusfinālu piedzīvojām divus sāpīgus zaudējumus (-1 punkts), taču tas vairoja cīņassparu un komandas vienotību pēc iespējas labāk nostartēt turnīrā. Jāpiemin, ka pirms izšķirošās spēles par iekļūšanu pusfinālā pret Francijas komandu „Genesis” viena no mūsu spēlētājām ģimenes apstākļu dēļ steidzami devās mājup, komandai „KCN Rīga” paliekot 7 spēlētāju sastāvā.

Komanda uz Zviedrijas galvaspilsētu devās ar prāmi. Kopā ceļā pavadītais laiks, kā arī iespēja apskatīt Stokholmu ļāva komandai vēl vairāk saliedēties un bija kā pievienotā vērtība gūtajai spēļu pieredzei. Brīvajos brīžos tika atsvaidzinātas matemātikas zināšanas, spēlējot aizraujošo „Coyote”, jeb “Koijoti” – arī sabiedriskā transporta pieturā, gaidot autobusu 40 minūtes.

Jāatzīst, ka turnīra laikā nācās saskarties ar dažiem mīnusiem no organizatoru puses – hallē visu laiku diezgan skaļi tika atskaņota mūzika, kas dažbrīd ļoti traucēja komandai savā starpā sarunāties, stafi bija nevērīgi, jo nereti nesekoja līdzi tablo, kā arī nemācēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem un nedeva signālus par spēles laika beigām vai punktu skaitu, līdz kuram spēle jāaizvada. Šis bija pirmais „Hello Stockholm” turnīrs vēsturē. Cerams, ka jau nākošajā gadā tiks laboti minētie trūkumi, jo šim turnīram ir visas iespējas kļūt par populārākajām sacensībām visā Ziemeļvalstu reģionā. Un varbūt ne tikai…

Komandas KCN Rīga sastāvs: Irbe Tene, Samanta Dušele (c), Evita Gaide, Krista Mierkalne, Zane Zamarina, Ilze Medne, Olga Savelyeva un Vineta Nipere.

Visu spēļu rezultāti mājas lapā www.hellostockholm.se