_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Krievijas atklātais čempionāts 2014

Birkas: Atskats No comments
featured image

No 5. līdz 7. septembrim netālu no Maskavas norisinājās Krievijas atklātais čempionāts. Šogad pirmo reizi tas tika aizvadīts arī jauktajā grupā. Es piedalījos čempionātā sieviešu Cosmic Girls komandas sastāvā, kopā ar vēl vienu pickup spēlētāju no Zviedrijas – Linda Ekborg. Sieviešu grupā piedalījās 5 komandas un tās sastāvi izskatījās nopietni – katrā ir no 13 līdz 20 spēlētājām. Šogad visspēcīgākās spēlētājas nevis pulcējās vienā komandā, bet gan spēlēja savās ierastajās komandās, kas rezultējis neparedzamās un saspringtās spēlēs.

Spēles

Pirmo dienu bija jāsāk ar spēli pret vienu no turnīra favorītēm – Lemon Grass. Kaut tā bija mūsu pirmā spēle, kā arī visu spēli mēs bijām spiestas atspēlēties, spēles beigās izdevās iegūt 3 punktus pēc kārtas izlīdzinot rezultātu – 14:14. Pēdēja punkta uzbrukums bija pretiniecēm un viņām tomēr izdevās nogādāt disku zonā. Rezultātā 14:15 Lemon Grass labā. Jau pēc 30 min pārtraukuma sākās nākamā spēle, dēļ tā nevarējām paēst pusdienas un bija jādodas laukumā. Tā arī bija ļoti svarīga spēle, jo gaidījām sīvu ciņu. South West komandā sastāvā bija dažas pieredzējušās spēlētājas, kā arī jaunās meitenes, kuras šogad piedalījās WJUC Lecco. Pirmo spēles pusi aizvadījām punkts punktā un tikai beigās izrāvāmies vadībā – 15:10 un uzvara. Beidzot varējām tikt pie pelnīta ēdamā!

Otrajā dienā aizvadījām 3 spēles: Re:Diski (15:12), Brilliance (15:9) un pusfināls ar South West (15:5). Pirmajās divās spēlēs mēģinājām uzlabot uzbrukumu pēc aizsardzības, lai iegūtu vairāk pārliecības. Uz pusfinālu pret South West es jutos ļoti nogurusi – man tomēr nav tik lielas pieredzes spēlēt 3 pilnvērtīgas outdoor spēles dienā. Pretinieces parādīja ciešu aizsardzību, bet pretuzbrukumos viņām bija daudz kļūdu, mēs savukārt turpinājām gūt punktus. Rezultāts 15:5 mūsu labā. Tieši otrās dienas spēles man izrādījās ļoti vērtīgās – dabūju daudz spēles laika, guvu gan punktus, gan aizsardzības.

Trešajā dienā mūs gaidīja tikai viena spēle – fināls. 15:10 :( Iespaids no spēles – mums daudz kļūdu uzbrukumā un pretinieču ciešā aizsardzība, Lemon Grass guva punktus diezgan ātri un pārliecinoši. Spēles otrajā pusē ar veiksmīgo zonas aizsardzību izdevās atspēlēt pāris punktus, bet izlīdzināt rezultātu tā arī neizdevās.

Lemon Grass ir 2014. gada Krievijas čempiones!

Par Cosmic Girls kā komandu var atzīmēt: nopietnu staipīšanos pirms un pēc spēles, spēja neskatīties un neapspriest tekošo spēles rezultātu, bet spēlēt katru punktu kā no nulles, laba metienu tehnika un taktiskā sagatavotība. Taktikas, ko spēlējām čempionātā bija laicīgi sagatavotas un izsūtītas pickup spēlētājām, lai varētu iepazīties. Kopumā vajadzēja zināt trīs kombinācijas vertikālam stekam, divas horizontālam, zonas aizsardzību un vēl divi veidi personālai aizsardzībai.

2014_Russian_Nationals_medal

Par Spēles Garu čempionātā ir dīvainas sajūtas – visi visus pazīst, dēļ tā strīdīgas situācijas risināja čomiskā veidā, vīriešu izpildījumā tas dažreiz neizklausījās pieklājīgi =) Sieviešu spēles bija tīras un visu atrisinājām ātri.

Par vīriešu spēlēm un komandām var izlasīt te. Vīriešu grupā jau 6. gadu pēc kārtas mainās čempions, kas liecina par frisbija attīstību un visu komandu līdzīgo līmeni.

Vīriešu grupā čempioni ir RealFive (Dzerzhinsk), kas uzvarēja OksiDisko (Veliky Novgorod) 15:9. Jauktajā grupā uzvarēja komanda Bivni ar 27 cilvēkiem sastāvā!

Organizācija

Jau ne pirmo gadu čempionāts notiek Maskavas priekšpilsētā Bronnitsy, Krievijas futbola izlases sporta bāzē. Skaista vieta, ar skatu uz upi, baznīcu un tiltu. Kopumā sporta bāzē ir pieejami ap 11 lielie futbola laukumi, bet čempionātam bija uzstādīti 8 frisbija laukumi.

2014_Russian_Nationals_view

Turpat atrodas arī sporta bāzes ēka, kur dzīvoja un ēda dalībnieki. Dzīvošanai bija piedāvātas vairākas alternatīvas – no mājiņām līdz gulēšanai sporta zālē, cik sapratu labāk nakšņošanu rezervēt ātrāk, jo visiem labas vietas nepietiek. Uz laukumiem bija uzstādīta telts un sarīkota neliela kafejnīca. Dalībnieki varēja izvēlēties meal-pack, mums bija gan brokastis, gan pusdienas uz laukumiem, gan vakariņas sporta bāzē. Baroja, manuprāt, ļoti labi un pietiekami – es tā arī neaizgāju līdz veikalam, jo nebija vajadzības.

Kā mīnusu organizācijā var minēt slikto rezultātu publicēšanu online.

Dalības maksa ir ap 115 EUR (5400 RUB) un iekļauj:

- team fee (vienam spēlētājam, ja komandā ir 13 cilvēki)

- dzīvošana viesnīcā

- ēdināšana 3 reizes dienā

Ceļš no Maskavas centra aizņem ap 1.5-2 stundām (vilciens vai metro+autobuss), izmaksas turp atpakaļ ir ap 10 EUR. Ka arī jārēķinās ar vīzas izdevumiem, ceļa izdevumiem līdz Maskavai un vienas dienas atvaļinājumu, jo čempionāts notiek 3 dienas laikā.

Čempionāta mājas lapa

Baltkrievijas mājas lapa par čempionātu

Statistīka un spēļu rezultāti

Bildes