_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Rīgas Rudens `14

Birkas: Atskats No comments
featured image

Ja aizvadīto nedēļas nogali vajadzētu raksturot vien pāris frāzēs, tad tuvākie apzīmējumi būtu emocionāla, pieredzes bagāta, krāšna un pieticīga, ar skaistām uzvarām un smagiem zaudējumiem, nedēļas nogale, ko gaidījām gadu un gaidīsim nākamo. Kā ierasts, Rīgas Rudens arī šogad bija vērienīgākais pašmāju frisbija pasākums, kurš pulcēja vairāk kā 30 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Krievijas un Balkrievijas, kuras savā starpā divu dienu laikā noskaidroja spēcīgākās vienības.  No UD saimes jāuzslavē UD vīru komanda, kas izcīnija bronzas godalgas un KCN Rīga meitenes, kas turnīru noslēdza uzreiz aiz goda pjedestāla – 4.vietā.  Par visu plašāk, tradicionālajos komandu atskatos.

VĪRIEŠU KOMANDAS

ULTIMATE DECISION

11:5 pret Me & My Monkey, 11:5 pret Skraidantys Drambliai, 11:3 pret Salaspils Jr. 11:5 pret Shadows, 8:10 pret Salaspils WT; 15:10 pret Grid

Komentē komandas kapteinis Aigars Ancāns:

“UD 3. vietā Rīgas Rudenī.
Atskatoties uz turnīru var teikt, ka kopumā nospēlēts bija apmierinoši, lai gan kļūdas bija pietiekami daudz un būs jāstrādā tālāk, lai komandas jaunā komplektācija varētu pietiekami saspēlēties un parādīt pārliecinošāku spēli.
Ar pirmajām grupas spēlēm varēja redzēt, ka mēģinam iespēlēt savu uzbrukuma taktiku un “sajust” spēli. Ja abu pirmo spēļu sākumā punkti tika gūti abām komandām pamīšus, tad pēc pirmajiem 3-4 punktiem aizsardzība sāka pierast pie pretinieku spēles stila un tas deva pārliecinošas uzvaras pār pretiniekiem.
Komanda, uzvarot visās grupas spēles un 1/4 finālā pret Shadows, veiksmīgi kvalificējās pusfinālam. Pusfinālā nācās spēlēt pret jau zināmo pretinieku Salaspils WT. Laikam jāsaka, ka spēles sākums izšķīra visu spēles gaitu – jau sākumā 2 nepiespiestās/sasteigtās kļūdas ļāva pretiniekiem izvirzīties vadībā pat ar 3 puntku pārsvaru. UD sāka spēlēt piesardzīgāk un mēģināja atgūt zaudēto, tomēr ar to pietrūka, lai spētu lauzt spēli un rezultātā loģisks zaudējums ar 8-10 un spēle par 3. vietu pret GRID, kuri otrajā pusfinālā zaudēja spēcīgajiem LSD no krievijas.
Spēle par trešo vietu pret GRID sākās diezgan līdzīga, lai gan pamazām UD ieguva iniciatīvu un spēja pamazām iegūt pāris punktu pārsvaru. Varēja redzēt, ka GRID nav tik svaigi uz laukuma kā iepriekšējā spēlē un nogurums dara savu. Mērķtiecīgi UD guva savus punktus ar precīziem uzbrukumiem un noslēdza spēli ar 15-10 uzvaru un 3. vietu turnīrā.
Fiziskajā ziņā komanda bija gatava turnīram, par to paldies Renāram un Cīmuram manēžu treniņos. Pietrūka regulārāka spēļu prakse. domāsim kā to uzlabot un pienācīgi sagatavoties Latvijas Frisbija Līgas sākumam.”

SOULFLY UD

2:11 pret LSD, 1:11 pret Flying Worms, 3:6 pret Phoenix, 11:9 pret Kossmix, 9:8 pret Tallin Thunder, 6:11 pret Flying Worms, 7:11 pret Dolgorukye

Komentē komandas kapteinis Rihards Apsītis:

“SoulFly UD – kluba otrā open grupas komanda šogad startēja turnīrā ar raibāku sastāvu kā jebkad agrāk. Vairākiem spēlētājiem šis bija ne tikai pirmais turnīrs ar jauno komandu, bet arī pirmais nopietnais frisbija turnīrs. Līdz ar to mūsu komandai izaicinājumu šajā turnīrā bija vairāk kā gana.
Sestdiena sākās ar skarbām spēlēm kurās atklājās trūkumi mūsu izskrējienos un komandas saspēlē. Un tikai ar spītību un neatlaidību izdevās gūt pāris goda punktus spēlēs pret LSD un Flying Worms. Spēlē pret Phoenix tikai pēc 0:5 handikapa pretinieku labā sākām veidot situācijas punktu gūšanai. Tomēr spēles laiks jau bija iztērēts un rezultātā 3:6. Diemžēl šajā spēlē traumu guva viens no komandas jaunajiem spēlētājiem un turpmākās spēles aizvadījām 8 cilvēku sastāvā. Dienas pēdējā spēle pret KossMix komandu, kuras uzvarētājs varēs cīnīties par 9.-12. vietu. Šoreiz mums izdevās mazināt savu kļūdu skaitu un realizēt pretinieku kļūdas. Abas komandas bija manāmi nogurušas un UD kluba fiziskie treniņi sāka atmaksāties. Līdzīgā cīņā SoulFly UD beidzot pirmā uzvara turnīrā.
Svētdienas pirmā spēle – līdzvērtīga cīņa kurā par mata tiesu SoulFly izdodas uzvarēt ar viena punkta starpību pēc spēles laika beigām. Nākamā spēle jau atkal pret Ventspils komandu Flying Worms. Šoreiz jau protam rādīt pretsparu un gūt vairāk par vienu punktu, bet līdz uzvarai vēl ir ko trenēties. Turnīra pēdējā spēle par 11. vietu pret Dolgorukiye. Lai arī sākumā guvām 2 punktu pārsvaru, pietrūka pacietības un paškontroles to saglabāt, līdz ar to jāsamierinās ar 12. pozīciju turnīrā.
Kopumā turnīrā gūta vērtīga pieredze un nedaudz sācis atklāties komandas potenciāls. Paldies komandai par spēlēm.”

MIND PV

2:11 pret Salaspils WT, 4:11 pret Tallin Thunder, 0:11 pret Dolgorukiye, 6:7 pret Novgorod Bears 1998, 4:11 pret Skraidantys Drambliai, 7:9 pret Kossmix

Komentē komandas pārstāvis Dmitrijs Sirica:

“Rīgas Rudens 2014 MINDPV komanda aizvadīja pirmo dienu 9, bet otro dienu 8 vīru sastāvā, no kuriem diviem spēlētājiem šis RR turnīrs kļuva par debiju šādā līmenī, bet viens no tiem ar ļoti lielu varbūtību kļuva par visjaunāku dalībnieku šajās sacensības, jo pavisam nesen nosvinēja savu 13 gadadienu.
7 reizes mēs gājam laukumā, lai merītos spēkiem ar dažādu valstu pārstāvjiem un lai izjustu citu komandu pretestību, 7 reizes mēs gājām uz laukumu un sākam ar skaitu 0 : 0 un tikai vienu reizi nespējam savu nulli nomainīt pret citu ciparu. Jā, esam zaudējuši visas 7 cīņas, bet vienmēr tas bija dažadas, vairākas spēles nesniedza mums gaidīto gandarījumu.
Toties trīs spēles – ar SalaspilsWT (LV), Novgorodu (RUS) un Kossmix (LT), neskatoties uz rezultātu, jāizceļ abpusējas pozitīvās attieksmes pret spēli un adekvāta spēles vērtējuma gan spēles laikā, gan arī pēc tās. Par cieņu un par cīņu ar cieņu.
Jebkura pieredze ir pozitīva un bagātinoša un par to mūsu komanda pateicas izcilajiem un lieliskajiem organizatoriem, kuri paveica šo milzīgo darbu. Pateicamies stafiem, kas cītīgi sēdēja un skatījās uz to visu. Paldies visiem, kas vēlēja veiksmi un sniedza savu atbalstu mūsu komandai MINDPV.”

SIEVIEŠU KOMANDAS

KCN RĪGA

9:7 pret Sexy Legs, 10:4 pret Phoenix, 11:0 pret Collibri Russia, 8:7 pret Brilliance, 6:9 pret Cosmic Girls, 5:11 pret Moments

Komentē komandas pārstāve Irbe Tene:

“Šogad “Rīgas Rudens” sacensības “KCN Rīga” komandai bija citādākas kā ierasts, jo pirms sezonas norisinājās diezgan ievērojamas komandas sastāva izmaiņas. Pērn ieguvām 4.vietu, kas nozīmēja, ka šogad latiņu ir tikai jāceļ uz augšu. Jau kopš septembra intensīvi trenējāmies, izbaudījām jauno sastāvu, iepazinām viena otru uz laukuma un kārtojām sastāvus, kuros saspēle veidojas visproduktīvākā.
Pirmo spēļu dienu aizvadījām tā, kā iepriekš bijām prognozējušas, ko vajadzētu paveikt. Grupas spēlēs pieveicām Baltkrievijas komandu “Phoenix” ar 10:4, krievu komandu “Colibri” 11:0 un nedaudz sīvākā cīņā jau mums labi zināmās igaunietes “Sexy Legs” ar 9:7. Dienas noslēdzošo jeb izslēgšanas spēli aizvadījām pret veiklajām krievu meitenēm “Brilliance”, kur pamīšus spēles laikā dominēja katra no komandām. Pie rezultāta 7:7 gan spējām pielietot treniņos skrietos drilus un izcīnījām Universe point jeb uzvaru 8:7.
Visas četras uzvaras mums nodrošināja otro spēļu dienu turpināt jau pusfināla cīņā, kur tikāmies ar pieredzējušajām “Cosmic Girls”. Veiksmīgi turējāmies apmērām 2/3 no spēles, bet noslēdzošajās minūtēs savu pārākumu izrādīja krievietes un rezultātā piekāpāmies pretiniecēm 6:9. Jāpiebilst, ka šīs spēles pirmajā daļā smagi notraumējās un neturpināja spēlēt viena no mūsu labākajām komandas spēlētājām Evita Gaide.
Mazajā finālā mūsu pretinieces bija daudzkārtējas Latvijas čempiones no Ogres – “Moments”. Spēles gala rezultāts bija iespaidīgs – zaudējums ar 5:15. Nenoliedzami tas ļoti ietekmēja komandas iekšējo sajūtu pēc sacensībām un pārdzīvojums par zaudēto pjedestālu bija liels.  Te gan jāmin, ka “KCN Rīga” ir komanda, kura nepārtraukti tiecas pēc uzvarām, pilnveido sevi un cenšas īstenot katras spēlētājas potenciālu līdz maksimumam. “Rīgas Rudens” lieliski sapurināja komandu un lika apjaust, ka mums ir vēl ļoti daudz virsotnes, kuras varēsim sasniegt, ja vien turpināsim tikpat intensīvu treniņu režīmu kā līdz šim.”

ULTIMATE DECISION

2:11 pret Cosmic girls, 2:11 pret Bubblicious, 5:9 pret Molodye, 5:11 pret Hands Up, 11:4 pret Collibri Russia, 4:6 pret Dyki Krali.

Komentē komandas kapteine Linda Balalaiko:

“Šādā sastāvā spēlējām pirmo reizi. Pirmajā dienā četras spēles, un diemžēl – visi zaudējumi. Kaut arī rezultāts liecina par krasu atšķirību komandu līmeņos, visas spēles tika raksturotas kā sīvas, ātras un ar raksturu.
Noteikti jāpiemin, ka katra izrādīja iniciatīvu un iesaistījās spēlē. Bija vērojamas daudzas kļūdas, no kurām tagad varam smelties atziņu kalnus. Ir iegūta vērtīga pieredze, ko likt bagāžā.
Otrajā dienā, iekšēji noskaņotas vēl sparīgāk kā pirmajā dienā, guvām savu pirmo uzvaru. Spēles stils atšķīrās no pirmās dienas spēles stila – tika pieļautas vairākas muļķīgas kļūdas kā nenoķerts disks, no rokām izkritis disks. Tika vairāk praktizētas sekmīgas tālās piespēles. Visbeidzot noslēdzošā spēle ar Dyki Krali – uzsākām ar tādu pašu sparu un pozitīvismu kā pirmo. Visemocionālākā (diskusijas 10 min garumā uz laukuma un 30 min diskusijas pēcspēles aplī un kāds pārītis „komplimentu” spēles laikā) un ķermeņa kontaktiem bagātākā spēle Rīga Rudens laikā.
Kopumā Rīgas Rudens ir palīdzējis UD jaunajam sastāvam labāk saprasties savā starpā,devis pieredzi un pozitīvus mirkļus, ko vērts atkārtot!”

Turnīra atskats un spēļu rezultāti

Bilžu galerija no Ritvara Raita

Bilžu galerija no I. Shipunov

Spēlētāju statistika