_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

KCN Rīga triumfē Winter Brest

Birkas: Atskats No comments
featured image

Daudziem vēl spilgtā atmiņā ir 2013.gada decembris, kad UD sieviešu komanda devās uz līdz tam  nezināmo Baltkrieviju, lai piedalītos Winter Brest turnīrā. Vēl spilgtākā atmiņā ir komandas sniegums, jo tā atgriezās ar zelta godalgām uz Spēlēs gara balvu. Šogad UD kluba vārdu uz Baltkrieviju brauca pārstāvēt „KCN Rīga” komanda, kura sev bija izvirzījusi visaugstāko mērķi – čempiona titula aizstāvēšana.

Piektdiena – 05.12.

Guvušas rūdījumu pagājušajā gadā, šoreiz vīzu kārtošana un robežu šķērsošana, ar visu mašīnu importu Baltkrievijā, norit bez liekiem starpgadījumiem un naktī uz piektdienu tiek šķērsota Lietuvas – Baltkrievijas robeža. Nakts tiek aizvadīta ceļā, bet no rīta sasniegta Bresta. Jāpiemin vien atgadījums ar mašīnās apturēšanu netālu no Brestas, kad policists, bruņojies ar automātu, ieraugot ārzemju numurus, nolemj pārbaudīt automašīnas dokumentus.  Jāteic gan, ka pārbaude pārvērtās par sarunu par frisbija tēmu un bruņojums izmantots netika.

Pēc nelielas atpūtas un atgūšanās no ceļa, tiek apskatīta arī pati Brestas pilsēta. Tiek ieņemts Brestas cietoksnis, apskatīti tanku veiktspējas parametri kā arī gājēju iela, uz kuras arī decembra aukstumā var iegādāties saldējumu. Pieprasījumu komentēt gan nemācēsim.2014_wb-tanki

Sestdiena – 06.12.

Pirmā spēļu diena, kurā tiek aizvadītas 3 grupas spēlēs un izcīnītas 3 uzvaras. 11:2 pret „Phoenix 2”, 8:6 pret „Dyki Krali” un 8:5 pret „The Sixt Sun”. Neskatoties uz to, ka spēļu gala rezultāti bija pietiekami pārliecinoši, komandas saspēlē bija manāmas kļūdas, kas izskaidrojamas ar nesenajām izmaiņām komandas sastāvā un pirmās spēles tiek izmantotas savstarpējās sapratnes uzlabošanai.

Izcīnot uzvaru grupā, KCN Rīga tiek atbrīvotas no vēlās vakara stundās paredzētām pārspēlēm un mierīgu prātu gatavojas nākamajā dienā paredzētajam pusfinālām.

Svētdiena – 07.12.

Dienas pirmā spēlē ir pusfināls pret Krievijas komandu „Ultimate Alliance”, kas izvēršas par īstu drāmu. Spēles sākuma abas komandas apmainās ar vairākām kļūdām uzbrukumā, bet vēlāk atstrādā aizsardzībā, kā rezultātā atsevišķu punktu ilgums pietuvojas vai pat pārsniedz 5 minūtes. Atskanot signālam par spēles laika beigām, rezultāts vēstī 5:5, spēle līdz 6 punktiem. KCN Rīga savstarpēji saspēlējoties nonāk līdz uzbruka zonas līnijai, taču savstarpējas nesaprašanās rezultātā zonas virzienā tiek raidīta neprecīza piespēle un brīdi, kad daļa komandas jau sāk gatavoties aizsardzībai, seko skaists layout lēciens Vinetas Niperes izpildījumā un gūta uzvara, kas garantē vietu finālā.

Diemžēl  spēlēs laikā savainojumu guva un turpināt turnīru nespēja komandas kapteine Samanta Dušele, kura laiku starp spēlēm pavadīja slimnīcas traumpunktā.

Finālā KCN Rīga atkārtoti tikās ar komandu no Ukrainas „Dyki Krali”. Jautājumi, vai tā bija finālspēle, bija lieki, jo abu komandu izpildījumā bija redzams, ka cīņa rit par katru laukuma metru un katru gaisā esošu disku. Spēles sākumā „KCN Rīga” nonāca iedzinējos un puslaika rezultāts vēstīja 6:8 par labu pretiniecēm. Otrā puslaika sākumā „KCN Rīga” izdodas lauzt spēles gaitu un izvirzīties vadībā, taču arī „Dyki Krali” izmanto savas iespējas un rezultāts vispirms ir 11:11, tad 13:13. Pēdējo izrāvienu izdodas veikt komandai no Latvijas un neizsakāms prieks redzams meiteņu sejās, kad rezultāts uz tablo kļūst 15:13 un atkārtoti tiek izcīnīta uzvara Winter Brest turnīrā.

2014_WB_MVP

Sajūsmu par uzvaru turnīrā papildina arī komandas izcīnītā Spēles gara balva, bet Vineta Nipere, spēlētāju balsojumā tiek atzīta par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Sieviešu divīzijā piedalījās 8 komandas no Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Lietuvas un Latvijas, savukārt „Salaspils FK” komanda izcīnīja uzvaru vīriešu divīzija, kur dalību ņēma 12 komandas no iepriekš pieminētajām 5 valstīm.

Papildu informācija

Spēlētāju statistika

ProSport raidījums par Winter Brest

Plašāk par turnīru