_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Hello Stockholm ’15

Atskats No comments
featured image

Jau otro gadu pēc kārtas, “KCN Rīga” izlēma doties uz starptautisku frisbija turnīru Zviedrijā “Hello Stockholm”. Šoreiz gan sacensības norisinājās pusotru mēnesi ātrāk kā pērn, bet ziemas vēsais laiks nebija par attaisnojumu, lai turp nedotos. Komandas sastāvam pievienojās “Ultimate Decision” spēlētāja Kristīne Dūdiņa un jau trešdienā, 11.februārī, “KCN” devās atkārtoti iekarot mākslīgo zālienu “Bosön” sporta kompleksā.

Pateicoties prāmja kursēšanas datumiem ziemas sezonā, komandai bija divas pilnīgi brīvas dienas pirms sacensībām, kuras pavadīt, lai izstaigātu Stokholmu krustu šķērsu, izbraukātu ar metro, izbaudītu dažādas kafejnīcas un suvenīru veikalus. Nakšņošana pagrabstāvā esošajā hostelī izvērtās gana aizraujoša, kopīgi smejoties par “Despicable Me” multenēm, ķerot internetu recepcijas telpā, kā arī gatavojot no Latvijas līdz paņemto ēdienu.

Piektdienas pēcpusdienā “KCN” devās metro stacijas virzienā, lai ātri vien pārbrauktu pāri pus Stokholmai un atkal redzētu sporta kompleksu, kurš tik ļoti visām bija iepaticies jau pērn. Komanda iekārtojās viesnīcas numuriņos, sagaidīja ar lidmašīnu ceļojošo spēlētāju Evitu, apsprieda spēles taktikas un bija gatavas pirmo spēļu dienu aizvadīt ar daudzām nepazīstamām komandām, rādot labāko spēli, kādu spēj.

Grupu spēlēs pirmās pretinieces bija apvienotā Krievijas komanda „Russians” un tika gaidīta sīva cīņa. Tieši tā arī tika aizvadīta spēle, kuras uzvaras punktā nācās atzīt pretinieču pārākumu un piekāpties ar rezultātu 8:9. Otro grupas spēli pret „Red Eagles” (Vācija) “KCN” bija apņēmušās aizvadīt pārliecinošāk un gūt uzvaru. Jau spēles sākumā “KCN” spēja dominēt, pretiniecēm neļaujot gūt nevienu punktu. Noslēdzoties spēles laikam, rezultāts tablo bija 8:1, kas nozīmēja rīdzinieču uzvaru, ieņemot grupā otro vietu.

Dienas trešā spēle, kas bija krusta izspēle pirms ceturtdaļfināla, tika aizvadīta pret citu Vācijas komandu „Yrr”, kurā „KCN” spēja rādīt savu labāko spēli un, pat pirms spēles laika beigām, guva uzvaru 11:1. Dienas noslēdzošā spēle ceturtdaļfinālā tika aizvadīta pret pērnā gada vicečempionēm „Genesis” (Francija), ar kurām šādā pašā pozīcijā rīdzinieces tikās pirms gada, bet tika piedzīvots zaudējums ar -1 punktu. Pirms spēles komandas noskaņojumā bija novērojama liela apņemšanās šogad uzveikt taktiski precīzās francūzietes, tomēr jau spēles pirmajā daļā rīdzinieces kļuva iedzinējos ar -3 punktiem. Tika pieprasīts minūtes pārtraukums, lai veikli atrastu risinājumu „Genesis” tuvajai aizsardzībai, kas brīžiem robežojās ar izteiktu kontaktu starp spēlētājām. Spēles otrajā daļā rezultāta starpība tika samazināta, tomēr „KCN” nespēja pilnībā apturēt pretinieču ātros pretuzbrukumus un nācās piekāpties veiklajai Francijas komandai ar rezultātu 6:9, kas atkal atstāja iespēju turpināt sacensības par 5.-8.vietu.

Nākamajā dienā „KCN Rīga” tikās laukumā ar latvietēm „Salaspils FK”, kur savstarpējais uzvarētājs tālāk spēlēs par 5., bet zaudētājs par 7.vietu. Ierastajā Latvijas Frisbija līgā salaspilietes līdz šim vienmēr izrādījušās pārākas par „KCN”, tomēr tika liktas cerības, ka plašākie laukuma izmēri un mākslīgās zāles segums spēlēs par labu rīdziniecēm. Spēli veiksmīgāk uzsākt izdevās pretiniecēm, tomēr, gūstot vairākus punktus pēc kārtas, „KCN” spēja pat izvirzīties vadībā 7:6. Spēles laiks iztecēja pie rezultāta 7:7, kas nozīmēja, ka nākamo punktu iegūstošā komanda arī svinēs uzvara. Pēc nedaudz satraukta uzbrukuma no rīdzinieču puses, „Salaspils FK” spēja ņemt vadību savās rokās un ar ātru pretuzbrukumu lika piekāpties „KCN” 7:8. Turnīra noslēdzošā spēle par 7.vietu tika aizvadīta pret zviedru „Uppsala dam”. „KCN” neļāva pat attapties pretiniecēm, jo komanda dominēja visas spēles garumā un pirms spēles laika beigām varēja svinēt pārliecinošu uzvaru 11:2, iegūstot 7.vietu „Hello Stockholm” sacensībās.

Lai arī komandai neizdevās pārspēt pirms gada iegūto piekto vietu, tāpat tika aizvadīts aizraujošs turnīrs uz plašāka laukuma kā telpās, kā arī pirmo reizi tika vilkti kājās buči vēl telpu sezonas noritēšanas laikā. Sacensību noslēgumā komanda kopīgi noskatījās spraigās fināla spēles, kurās triumfēja zviedru komandas “Valkyria” sieviešu divīzijā un “Viksjöfors” vīriešu divīzijā. Sacensībās piedalījās arī Salaspils komandas abās divīzijās, kur puišu “Salaspils WT” aizstāvēja pērn iegūto bronzas godalgu, kā arī meiteņu “Salaspils FK” ieguva 5.vietu.

Svētdienas vakarā, 15.februārī, spēles bija noslēgušās, tomēr “KCN” turpināja izbaudīt pastaigas Stokholmas centrā vēl arī pirmdienā, un tikai tās vakarā devās uz Tallink prāmi Stokholma-Rīga, lai iedvesmotas ar jauniegūtu frisbija pieredzi varētu turpināt telpu sezonu Latvijas Frisbija līgā.

Komandas „KCN Rīga” sastāvā spēlēja: Samanta Dušele, Vineta Nipere, Ilze Medne, Maija Matroze, Māra Lavrinoviča, Irbe Tene, Evita Gaide un Kristīne Dūdiņa.