_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Palanga Sands 2015

Birkas:, Atskats No comments
featured image

Maija pēdējā nedēļas nogalē Lietuvas kūrortpilsētā Palangā risinājās tradicionālais “Sports visiem” festivāls, kura ietvaros, jau 13! reizi, tika aizvadīts arī pludmales frisbija turnīrs “Palanga Sands”, kurā šajā reizē piedalījās 65 dalībnieki no trīs valstīm – Lietuvas, Latvijas, Lielbritānijas.  Turpinājumā neliels ieskats tajā, kas tad īsti notika Palangas smiltīs.

PAR TURNĪRU

Turnīrs tiek aizvadīts divās daļās, kur pirmajā dienā pēc “HAT” jeb “Cepures” turnīra principa tiek aizvadītas komandu sacensības, bet otrajā dienā visi interesenti tiek aicināti sacensties vairākās individuālajās sacensībās.

1.diena – Līdzīgi kā citās šāda veida sacensībās, dalībnieki pēc nejaušības principa tika sadalīti 8 komandās, kuras, sadalītas divās grupās, izspēlēja apļa spēles, kam sekoja spēles par vietām, kopumā katrai komandai nodrošinot piecas 30 minūšu spēles.

2.diena – pludmalē risinās individuālās sacensības tādās disciplīnās kā tālākais metiens, efektīvākais “layout”, vistālāk noķertais sevis mestais disks un visilgāk gaisā esošais disks.

PAR RĪGAS PĀRSTĀVNIECĪBU

Nedēļas nogali Palangā aizvadīja arī kompānija no “Ultimate Decision” un “Sirocco Ultimate”, kas 5 spēlētāju un 2 līdzjutēju sastāvā Palangu sasniedza jau piektdienas naktī, bet pameta svētdienas pēcpusdienā.

5 dalībnieki no Rīgas tika sadalīti 4 dažādās komandās, kā rezultātā visiem bija iespējas iejusties pilnīgi jaunu komandu sastāvos un apgūt arī kādu vārdu “leišu mēlē”.

Atgriežoties pie turnīra sportiskās puses, tad augstākais sasniegums šoreiz bija sarkanās komandas pārstāvim Dāvidam no “Sirocco”, kura komanda spēja aizcīnīties līdz finālam. Pārējie ierindojās starp 4. – 7. vietu kopvērtējumā.

SPILGTĀKIE IESPAIDI

Kā jau “HAT” turnīros pienākas,  tad sportiskā puse, kaut arī nedaudz, tomēr tiek atlikta otrajā plānā un košākās atmiņas ir par turnīra sociālo pusi, kura tiek aizvadīta gan jauniegūto komandas biedru sabiedrībā, gan kopā ar treniņu biedriem no Rīgas.

Savu spēku izrādījusī daba arī minama kā viena no turnīra “odziņām”. Ja sestdienas rītā likās, ka  solītais lietus un vējš ar ātrumu 30m/s varētu iet secen, tad pusdienlaikā jau bija skaidrs, ka diena tiks aizvadīta frisbijam visnotaļ “interesantos” laika apstākļos.

Kopumā ir prieks, ka tepat kaimiņvalstī ir šāda veida turnīri, kur neatkarīgi no meistarības pakāpes var izbaudīt frisbija svētkus un smelt idejas jaunām aktivitātēm tepat Latvijā!

Uz tikšanos laukumā!

PAPILDU INFORMĀCIJA

Atskats par turnīru (LT)

Foto galerija