_Mūsu_ Raksti

Mūsu Raksti

Windmill

Birkas: Atskats No comments
featured image

Šajā reizē vēlamies padalīties iespaidos par turnīru, kuru jau otro dekādi uzņem Nīderlandes galvaspilsēta Amsterdama – Windmill 2015. Turnīrā pick up spēlētāju lomā paviesojās arī divas UD personības – Olga un Sveta, kuras, lai arī atzina, ka pāris vārdos neiespējami aprakstīt visu, kas nedēļas nogalē piedzīvots, turpmākajās rindkopās mēģinās izklāstīt to, kas tad īsti Amsterdamas lācītim ir vēderā.

PAR TURNĪRU

Lai kaut nedaudz iezīmētu turnīra apmērus, šeit būs pāris skaitļi:

3 divīzijas – sieviešu, vīriešu, jauktā

80 komandas no 23 valstīm

20 spēļu laukumi

2000 spēlētāju

Roku rokā ar iespaidīgajiem turnīra apmēriem iet arī tā izspēles kārtībā. Turnīrs jau gadiem lepojas, ka pielieto sistēmu, kura pazīstama kā  – Swissdraw. Lai arī turnīra laikā līdz galam tā arī neizdevās izprast šīs pieejas efektīgumu un to, kā tad īsti tiek skaitīts komandu reitings, šāda sistēma likās visnotaļ saistoša. Gan no tā viedokļa, ka svarīgs ir katrs iemestais un zaudētais punkts, neatkarīgi no tā, vai komanda uzvar vai zaudē, kā arī tas, ka zināms ir tikai nākamais pretinieks, jo komandu reitings mainās pēc katras nospēlētās kārtas.

Turnīra mērogi prasa atbilstošu fizisko sagatavotību arī no spēlētāju puses. 3 spēļu dienās tiek aizvadītas 8 * 90 minūtes garas spēlēs – 3 piektdien, 4 sestdien un 1 svētdien. Turklāt, jāspēlē katra otrā spēlē, kas nozīmē, ka pēc 90 spēles minūtēm, spēlētājiem tiek dotas 90 minūtes, lai atpūstos, uzņemtu enerģiju un sagatavotos nākamajai spēlei.

Pieminēšanas vērti ir arī spēļu laukumi un to kvalitāte.  Jau iepriekš minējām, ka turnīrs tiek aizvadīts uz 20 laukumiem un jāsaka, ka arī uz 20 dažādas kvalitātes laukumiem. Kaut arī lielākais vairums laukumu ir ar dabīgo zāles segumu, daļa no laukumiem, arī centrālais, ir mākslīgais zāliens. Diemžēl jāatzīst, ka atsevišķos laukumos bija vērojamas bedres un laukuma cietībā brīžiem neatgādināja skriešanu pa zāli, kā rezultātā atvadas tika pateiktas arī atsevišķiem buču pāriem.

PAR KOMANDU

Turnīrs tika aizvadīts ar komandu “Drop That Smile” no Lietuvas, kuras pamatkodols bija spēlētājas no sieviešu komandas “Bubblicious”, kurām pievienojās spēlētāji praktiski no visiem Lietuvas klubiem, kā arī papildu pick up spēlētāji no Latvijas, Polijas un Francijas.

Komanda tika izsēta ar 23 numuru 24 komandu konkurencē, bet pateicoties labam sniegumam pirmajās spēlēs spēja pakāpties pat līdz 15 pozīcijai, diemžēl šo vietu noturēt neizdevās un noslēgumā 18. pozīcija.

Protams, ik pa brīdim varēja izjust pick up komandas sindromu, ka spēlētāji nepazīst viens otru un nezina, no kura, ko sagaidīt laukumā, tomēr viennozīmīgi var teikt, ka gūta ļoti vērtīga pieredze un katram bija iespējas pārbaudīt savu spēku un iespēju robežas un atzīmēt tās lietas, pie kurām nākotnē jāstrādā.

Tajā pašā laikā netika aizmirsts arī tas, ka pretī stājas valstu nacionālās izlases kā arī spēlētāji ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, tādēļ, katrs komandas gūtais punkts bija kā mazas svinības, kas divos gadījumos pārvērtās pat par dzīrēm.

Plašāk par spēļu rezultātiem: 10:15 pret Somijas valstsvienību, 13:14 pret Rusty bikes (Nīderlande), 9:14 pret Dānijas valstvienību, 11:8 pret Beļģijas valstvienību, 5:14 pret Airborn (Nīderlande), 6:14 pret Krievijas valstvienību, 4:12 pret Rebel Ultimate (Īrija), 15:8 pret International Airspace (pick up).

FESTIVĀLS

Ja dienas laikā Windmill teritorijā valda sportiskā gaisotne, tad vakaros brīžiem rodās sajūta, ka atrodies kādā mūzikas festivālā vai pasākumā, kas no sporta ir tik attālināts, cik vien tas var būt. Tā dzīves uztvere, kas valda pašā pilsētā – brīvība izpausties kā vien pašam tīk  un cik iztēlē ļauj, iemiesojas arī turnīra atmosfērā.  Vakari tiek atvēlēti izklaidēm un dažāda veida izpriecām. Skan dzīvā mūzika, tiek rīkoti piedienīgi un mazāk piedienīgi konkursi, sacensības un neiedojamākās aktivitātes, no kurām dažas legālas ir vien Amsterdamā…

IZMAKSAS

Dalības maksa (komandas + spēlētāja) ir ap 80 euro, kurā iekļautas 3 brokastis, no kurām katrs parūpējas par savām pusdienām, vienas vakariņas, dzīvošana teltīs (3 naktis), dzeramais ūdens un suvenīri (spēļu diski, aproces un citi sīkumi). Jārēķinās gan, ka klāt nāk transporta, apdrošināšanas un citi ar ceļošanu saistīti izdevumi.

PAR UN AP

Atgriežoties mājās,  ir liels prieks, ka tika izmantots negaidītais piedāvājums un tika izbaudīts, ko tad īsti nozīmē “lielais” frisbijs. Brīvajā laikā iepazīta arī pati pilsēta un atbilde uz jautājumu, vai ir vērts braukt uz tāda veida un mēroga turnīriem – viennozīmīgs Jā! Gribētos pat teikt, ka tieši šie turnīri ir tie, kuru dēļ ir vērts ieguldīt papildu darbu treniņos!

PAPILDU INFO

Turnīra mājas lapa

Foto galerija